Sparing: Real Madryt przegrał z AS Roma po rzutach karnych. Rollercoaster Marcelo

Real Madryt zremisował 2:2 (2:2) z AS Roma w swoim ostatnim meczu towarzyskim przed startem Primera Division. Spotkanie rozstrzygnięto jednak w rzutach karnych, które lepiej strzelali Włosi (5:4).

Kuba Cimoszko
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
9 kolejnych strzałów wylądowało w siatce. Kibice już zacierali ręce na dodatkowe emocje w serii rzutów karnych, ale tych nie było, bo nieoczekiwanie strzelający jako ostatni Marcelo nie wytrzymał presji i uderzył w poprzeczkę. AS Roma mogła się cieszyć ze zwycięstwa nad Realem Madryt, mimo że mecz zakończył się remisem.

Po 90 minutach regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał rezultat 2:2, a wszystkie gole padły jeszcze w pierwszej połowie. Wynik otworzył Marcelo prawą nogą po nieco ponad kwadransie. Wyrównał w 34. minucie Diego Perotti wykańczając piękną akcję Nicolo Zaniolo. W końcówce tej części prowadzenie Królewskim dał głową Casemiro, ale po chwili odpowiedział Edin Dżeko strzałem pod poprzeczkę.

Warto zauważyć, że Zinedine Zidane po raz kolejny próbował ustawienia 5-3-2. W ataku zagrali Eden Hazard i Karim Benzema. Tego drugiego zmienił po godzinie Gateth Bale, który łączony jest z Bayernem Monachium.

[b]Czytaj więcej: Bale może trafić do Bayernu[b][/b] [/b]

AS Roma - Real Madryt 2:2 (2:2), k. 5:4
0:1 - Marcelo 16'
1:1 - Diego Perotti 34'
1:2 - Casemiro 39'
2:2 - Edin Dżeko 40'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Real Madryt zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii w tym sezonie?