Puchar Niemiec. Energie Cottbus - Bayern Monachium. Zamieszanie z golem Lewandowskiego

Robert Lewandowski udanie rozpoczął nowe rozgrywki Pucharu Niemiec, strzelając dwa gole w meczu z Energie Cottbus (3:1). Początkowo jednak jego drugie trafienie zapisano na konto Leona Goretzki.
Tomasz Skrzypczyński
Getty Images / Lukasz Laskowski/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

W pierwszej rundzie nowego sezonu Pucharu Niemiec Bayern Monachium zgodnie z oczekiwaniami wyeliminował Energie Cottbus 3:1, a dwa gole dla gości strzelił Robert Lewandowski.

Polski napastnik po raz pierwszy trafił do siatki w 32. minucie, gdy dobił piłkę do pustej bramki po strzale Kingsleya Comana. Druga brama padła na pięć minut przed końcem i początkowo wcale nie zapisano jej naszemu rodakowi.

Otóż w tej sytuacji strzał na bramkę oddał Leon Goretka, a stojący na drodze lotu piłki Lewandowski zmienił tor jej lotu po czym wpadła między słupki.

Najpierw gola zapisano reprezentantowi Niemiec. Tak uznała nawet oficjalna strona Niemieckiego Związku Piłkarskiego (DFB) czy popularne serwisy piłkarskie zajmujące się podawaniem wyników spotkań.

Wkrótce jednak DFB zmienił zdanie i oficjalnie przyznał bramkę polskiemu napastnikowi. A więc już po I rundzie Lewandowski ma na swoim koncie dwa gole w Pucharze Niemiec.

Lewandowski ponownie wyprzedził Pizarro. Czytaj więcej--->>>

Rywal Bayernu w następnej fazie turnieju nie jest jeszcze znany.

Dodajmy, że w najbliższy weekend Bawarczycy rozpoczną nowy sezon Bundesligi. W pierwszej kolejce ich rywalem będzie Hertha Berlin (piątek, godz. 20:30).