Sparing. Łukasz Teodorczyk dał o sobie znać. Skompletował hat-tricka

Łukasz Teodorczyk rozpoczyna swój drugi sezon w barwach włoskiego Udinese. W poniedziałek dał o sobie znać zdobywając trzy bramki w meczu towarzyskim przeciwko czwartoligowemu San Luigi Calcio (9:2).

Mateusz Kozanecki
Łukasz Teodorczyk Newspix / Zuma / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
28-latek trafił do Udinese w 2018 roku. Nie otrzymał jednak zbyt wielu szans gry w Serie A, a jego zespół zajął ostatecznie 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 43 punktów.

Polak wraz z zespołem przygotowuje się do nadchodzących rozgrywek. W poniedziałek Udinese rozegrało mecz towarzyski z występującym w Serie D zespołem San Luigi Calcio.

Dość niespodziewanie to niżej notowany zespół otworzył wynik spotkania. Z prowadzenia zawodnicy San Luigi nie nacieszyli się jednak zbyt długo. Zaledwie po czterech minutach stan rywalizacji wyrównał Łukasz Teodorczyk. Polak dołożył jeszcze dwa trafienia - w 16. i 69. minucie meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:2 dla Udinese.

Po dwie bramki w poniedziałek zdobyli Rolando Mandragora oraz Ilija Nestorovski, natomiast po jednym trafieniu zaliczyli Enrico Oviszach i Antonin Barak.

Udinese Calcio - San Luigi Calcio 9:2 (6:1)
0:1 - Disnan 8'
1:1 - Teodorczyk 12'
2:1 - Teodorczyk 16'
3:1 - Mandragora 28'
4:1 - Nestorovski 30'
5:1 - Nestorovski 34'
6:1 - Mandragora 42'