Puchar Niemiec. Energie Cottbus - Bayern Monachium. Lewandowski ponownie wyprzedził Pizarro

Bayern Monachium bez większych problemów awansował do II rundy Pucharu Niemiec. Zawodnicy Niko Kovaca pokonali na wyjeździe Energie Cottbus 3:1. Wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski, który jednocześnie wyśrubował swoją statystykę.

Mateusz Kozanecki
Robert Lewandowski PAP/EPA / ILIP SINGER / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W sobotnim meczu Pucharu Niemiec Werder Brema rozgromił na wyjeździe SV Atlas Delmenhorst aż 6:1. Najważniejszym wydarzeniem tego spotkania były jednak dwie bramki zdobyte przez Claudio Pizarro. Dzięki temu 40-latek wyprzedził w klasyfikacji strzelców Roberta Lewandowskiego (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Peruwiańczyk zgromadził na swoim koncie 34 trafienia, podczas gdy Lewandowski miał o jedno mniej. To zmieniło się po poniedziałkowym meczu Energie Cottbus - Bayern Monachium.

Wynik spotkania w 32. minucie otworzył Robert Lewandowski i tym samym zrównał się w historycznej klasyfikacji z Pizarro. Następnie wyprzedził 40-latka po tym jak trafił na 3:0 w 85. minucie.

"Lewy" ponownie znalazł się w klasyfikacji przed Pizarro. Polak zajmuje ósme miejsce, a Peruwiańczyk jest dziewiąty. Niespełna 31-letni zawodnik jest jednocześnie najskuteczniejszym aktywnym graczem w zestawieniu. Prowadzi Gerd Mueller z 78. bramkami na koncie.

W poniedziałek Lewandowski podkręcił jeszcze inną swoją statystykę. W 16 ostatnich meczach Pucharu Niemiec polski napastnik zdobył łącznie 20 bramek, co daje ponad jedno trafienie na mecz.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Robert Lewandowski zbliży się do osiągnięcia Gerda Muellera?