Liga Europy. Poważna kontuzja Marco Russa. Obrońca Eintrachtu Frankfurt zerwał ścięgno Achillesa

"Ulubieńcowi kibiców Eintrachtu Frankfurt grozi zakończenie kariery" - tak o Marco Russie piszą dziennikarze "Bilda". W czwartkowym spotkaniu eliminacji Ligi Europy z FC Vaduz 34-latek doznał poważnej kontuzji.

Michał Fabian
Marco Russ (Eintracht Frankfurt) w meczu z FC Vaduz Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Marco Russ (Eintracht Frankfurt) w meczu z FC Vaduz
Eintracht Frankfurt bez najmniejszych problemów awansował do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Dwukrotnie pokonał FC Vaduz z Liechtensteinu - 5:0 na wyjeździe i 1:0 w rewanżu (mecz we Frankfurcie oglądało aż 48 tys. kibiców!). W walce o fazie grupową niemiecka ekipa zagra z RC Strasbourg.

Radość z awansu zmącona została informacją o stanie zdrowia Marco Russa. Obrońca, który w czwartkowym rewanżu we Frankfurcie był kapitanem Eintrachtu, musiał opuścić boisko już w 37. minucie.

Doświadczony piłkarz zerwał ścięgno Achillesa. Po pojedynku o górną piłkę wylądował na prawej nodze. Tak pechowo, że doznał poważnego urazu.

- Jego kontuzja to dla nas łyżka dziegciu. Z pewnością Marco wypadnie na długo. To mnie niepokoi najbardziej - mówił po meczu z FC Vaduz trener Eintrachtu Adi Huetter.

"Jednemu z ulubieńców kibiców Eintrachtu grozi zakończenie kariery" - pisze "Bild", przypominając, że Russ niedawno obchodził 34. urodziny. Obrońca jest związany z Eintrachtem praktycznie przez całą karierę. Broni jego barw od 2004 r., z półtoraroczną przerwą na grę w VfL Wolfsburg (2011-12).

Czy Eintracht Frankfurt awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?