II liga: Resovia zbiła Gryfa Wejherowo i prowadzi w tabeli. Za nią duża grupa pościgowa

Resovia jest liderem i pozostanie nim do końca 4. kolejki II ligi. Blisko zespołu z Podkarpacia są w tabeli Garbarnia Kraków, Bytovia Bytów, Znicz Pruszków i Stal Rzeszów, które to kluby również zwyciężyły w sobotę.

piłkarze Gryfa Wejherowo Newspix / DOMINIK BUZE/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Gryfa Wejherowo
Resovia ma 10 punktów. Jej zwycięstwo 3:0 z Gryfem Wejherowo było trzecim w sezonie. Drużyna z Podkarpacia objęła prowadzenie dzięki Szymonowi Feretowi, który w 40. minucie huknął z bliska pod poprzeczkę. Uskrzydlona korzystnym wynikiem Resovia rozdawała karty po przerwie i kontrolowała wydarzenia. Żeby nie doprowadzić do nerwów w końcówce, potwierdziła wyższość kolejnymi golami Daniela Świderskiego oraz Kamila Radulja. Gryf nieco już tradycyjnie źle otworzył sezon i jest przedostatni w tabeli.

Korepetycji z dobrego rozpoczynania rozgrywek może udzielać Bytovia Bytów. Podopieczni Adriana Stawskiego byli rok temu liderami w Fortuna I lidze. Sezon zakończyli jednak w strefie spadkowej. Tym razem zadaniem dla Bytovii będzie pójście za ciosem. Na razie cieszy się z pokonania Stali Stalowa Wola 4:1. Już przed przerwą rozstrzygnęła mecz strzelając trzy gole. Jej młody napastnik Karol Czubak prowadził w klasyfikacji snajperów z czterema bramkami na koncie.

Bytovia to jedna z czterech drużyn, która ma dziewięć punktów. Poza nią grupę pościgową za plecami lidera tworzą Garbarnia Kraków, Znicz Pruszków i Stal Rzeszów. W sobotę spadkowicz wygrał 2:0 na stadionie Legionovii Legionowo. W derbach Mazowsza pruszkowianie triumfowali 1:0 dzięki strzałowi Dariusza Zjawińskiego do bramki byłego klubu Pogoni Siedlce. Stal podtrzymała tradycję zwycięstw rzeszowskich drużyn u siebie i wygrała 2:0 z Lechem II Poznań.

Piłkarze Skry Częstochowa i Górnika Polkowice sąsiadowali w strefie spadkowej przed bezpośrednim starciem. Niewiele brakowało, a ponownie żadna z tych dwóch drużyn nie odniosłaby zwycięstwa. Przełom nastąpił w 89. minucie, kiedy to Damian Niedojad uderzył na 1:0 dla Skry. W sobotę rozegrano jeszcze jedno spotkanie. GKS Katowice potwierdził, że na wyjazdach czuje się o niebo lepiej niż na własnym stadionie i zasłużenie wygrał 3:1 z Błękitnymi Stargard.

W niedzielę na zakończenie kolejki mecz Górnika Łęczna z Elaną Toruń.

4. kolejka II ligi:

Gryf Wejherowo - Resovia 0:3 (0:1)
0:1 - Szymon Feret 39'
0:2 - Daniel Świderski 50'
0:3 - Kamil Radulj (k.) 64'

Bytovia Bytów - Stal Stalowa Wola 4:1 (3:0)
1:0 - Krzysztof Bąk 11'
2:0 - Norbert Hołtyn 22'
3:0 - Daniel Feruga (k.) 45'
3:1 - Filip Wójcik 53'
4:1 - Karol Czubak 65'

Legionovia Legionowo - Garbarnia Kraków 0:2 (0:1)
0:1 - Kamil Słoma 26'
0:2 - Michał Feliks 90'

Pogoń Siedlce - Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
0:1 - Dariusz Zjawiński 35'

Stal Rzeszów - Lech II Poznań 2:0 (1:0)
1:0 - Dominik Chromiński 44'
2:0 - Grzegorz Goncerz 61'

Skra Częstochowa - Górnik Polkowice 1:0 (0:0)
1:0 - Damian Niedojad 89'

Błękitni Stargard - GKS Katowice 1:3 (1:2)
0:1 - Adrian Błąd (k.) 19'
1:1 - Wojciech Fadecki (k.) 26'
1:2 - Arkadiusz Jędrych 43'
1:3 - Mateusz Kompanicki 71'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Resovia wygra kolejny mecz na szczycie tabeli z Bytovią Bytów?