MLS. Przemysław Frankowski błysnął formą. Asysta reprezentanta Polski

Chicago Fire wygrało mecz z drużyną Philadelphia Union 2:0. Spory wkład w triumf miał Przemysław Frankowski. Reprezentant Polski zaliczył asystę przy jednej z bramek.

Łukasz Witczyk
Przemysław Frankowski Getty Images / Robin Alam/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
W 38. minucie Chicago Fire objęło prowadzenie. Z dobrej strony pokazał się Przemysław Frankowski, który w polu karnym wypatrzył Nemanję Nikolicia i dograł mu piłkę. Węgierski piłkarz bez problemów pokonał bramkarza rywali. Były gracz Legii Warszawa jeszcze w pierwszej połowie podwyższył prowadzenie, wykorzystując rzut karny.

Frankowski rozegrał całe spotkanie dla Chicago Fire. Dla reprezentanta Polski był to 25. mecz w tym sezonie MLS. Była to dla niego piąta asysta, w swoim dorobku ma też jedną bramkę. W składzie Philadelphia Union znalazł się Kacper Przybyłko, ale tym razem Polak nie wpisał się na listę strzelców.

Chicago Fire walczy o awans do fazy play-off MLS. W tabeli konferencji wschodniej zespół Frankowskiego zajmuje dziesiąte miejsce, ale do pozycji premiowanej grą o mistrzostwo ligi traci tylko punkt. Z kolei Philadelphia Union to lider konferencji wschodniej.

AC Milan tylko zremisował z 3-ligowcem. Krzysztof Piątek latem bez gola!
Transfery. Media: Alexis Sanchez zmieni klub. Ma trafić do Interu Mediolan

Czy Przemysław Frankowski powinien być powoływany do reprezentacji Polski?