Bundesliga. Robert Lewandowski doceniony. Polak w "11" kolejki wg "Kickera"

Dyspozycja Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium - Hertha Berlin (2:2) została doceniona przez magazyn "Kicker". Reprezentant Polski za występ na inaugurację Bundesligi trafił do "11" kolejki.

Dawid Borek
Dawid Borek
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski od mocnego uderzenia rozpoczął zmagania w nowym sezonie Bundesligi. Robert Lewandowski na inaugurację strzelił dwie bramki - w 24. minucie, gdy wślizgiem wykończył dośrodkowanie Serge'a Gnabry'ego, drugie trafienie zanotował z kolei w 60. minucie. Wtedy po bezmyślnym faulu Marko Grujicia w polu karnym Polak zamienił "11" na bramkę.

Robert Lewandowski za występ w meczu Bayernu Monachium z Herthą Berlin został doceniony przez niemieckie media. Polski napastnik dostał od dziennikarzy wysokie noty i wiele pochwał (więcej TUTAJ). Osobne wyróżnienie Lewandowski otrzymał od magazynu "Kicker".

Polak trafił do "11" pierwszej kolejki Bundesligi jako jedyny piłkarz Bayernu Monachium. Zestawienie uzupełniło trzech zawodników Borussii Dortmund, dwóch Fortuny Duesseldorf, dwóch RB Lipsk i po jednym przedstawicielu Herthy Berlin, Eintrachtu Frankfurt i SC Freiburg.

Warto dodać, że dzięki golom przeciwko Herthcie Berlin Robert Lewandowski stał się pierwszym w historii piłkarzem Bundesligi, który strzelił bramkę na inaugurację ligi w pięciu kolejnych sezonach (więcej TUTAJ).
Do pełni szczęścia Robertowi Lewandowskiemu zabrakło tylko zwycięstwa Bayernu Monachium. Drużyna Niko Kovaca "jedynie" zremisowała u siebie z Herthą Berlin 2:2 (relacja TUTAJ).

Czy Lewandowski w tym sezonie Bundesligi strzeli co najmniej 25 bramek?