Premier League. "Wejście smoka" Lucasa Moury. Gol po 19 sekundach (wideo)

Lucas Moura zapewnił Tottenhamowi punkt w hicie Premier League z Manchesterem City. Brazylijczyk strzelił gola 19 sekund po wejściu na boisku. Ale do rekordzisty w tym względzie zabrakło mu sporo.

Michał Fabian
Lucas Moura tuż przed wejściem na boisko w meczu z Manchesterem City Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Lucas Moura tuż przed wejściem na boisko w meczu z Manchesterem City
Spotkanie na Etihad Stadium w Manchesterze zakończyło się remisem 2:2. Piłkarze Tottenham Hotspur dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. Wynik ustalił Lucas Moura.

Brazylijczyk wszedł na boisko w 56. minucie, zastępując Harry'ego Winksa. Pobiegł w pole karne Manchesteru City i... trafił do siatki! Zamienił na gola dośrodkowanie Erika Lameli z rzutu rożnego.

Od wejścia na boisko Moury do zdobycia przez niego bramki upłynęło zaledwie 19 sekund. Gracza Tottenhamu dzieli jednak sporo od lidera w kategorii "Najszybszy gol strzelony przez zmiennika w Premier League".

W październiku 2014 r. Sammy Ameobi z Newcastle United pokonał bramkarza Tottenhamu osiem sekund po rozpoczęciu drugiej połowy (angielski piłkarz grał od 46. minuty).

Po dwóch kolejkach Tottenham zajmuje piąte miejsce w tabeli Premier League (z 4 pkt. na koncie). Prowadzi Liverpool (6 pkt.).

Czy Tottenham będzie w pierwszej trójce na koniec sezonu 2019/20 Premier League?