Liga Europy. Legia Warszawa w elitarnym gronie. Tylko trzy drużyny nie straciły gola

Legia Warszawa w siedmiu meczach Ligi Europy nie straciła bramki. Polski zespół pobił rekord tych rozgrywek. Do tego Legia jest jedną z trzech drużyn, których bramkarze w tej edycji nadal zachowali czyste konto.

Łukasz Witczyk
piłkarze Legii Warszawa Newspix / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Wspaniała seria Legia Warszawa trwa już 703 minuty. To nowy rekord Ligi Europy i jednocześnie wicemistrzowie Polski poprawili własne osiągnięcie z sezonu 2014/2015, kiedy to Dusan Kuciak był niepokonany łącznie przez 644 minuty. W tym sezonie Legia świetnie gra w defensywie, co sprawiło, że awansowała do czwartej rundy eliminacji.

Legia jest jedynym klubem, który grając od pierwszej rundy kwalifikacji nie stracił jeszcze gola. Oprócz wicemistrzów Polski są jeszcze dwa inne zespoły, których bramkarze mają czyste konta, ale do walki o fazę grupową LE przystąpiły później niż podopieczni Aleksandara Vukovicia.

Są to portugalska Vitoria Guimaraes oraz holenderskie PSV Eindhoven. Portugalczycy rywalizację rozpoczęli od II rundy, gdzie wyeliminowali luksemburskie AS La Jeunesse d'Esch (1:0, 4:0), następnie wygrali z łotewskim FK Ventspils (3:0, 6:0), a w czwartek bezbramkowo zremisowali z rumuńskim FCSB.

Z kolei PSV Eindhoven grę o fazę grupową Ligi Europy rozpoczęli od III rundy. Holendrzy wyeliminowali norweski FK Haugesund (1:0, 0:0), a w czwartek ograli cypryjski Appolon FC (3:0). Wcześniej w gronie tym były jeszcze holenderskie AZ Alkmaar, belgijski Royal Antwerp FC, chorwacka HNK Rijeka oraz grecki AEK Ateny. W czwartkowych meczach kluby te straciły jednak gole.

Przypomnijmy, że Radosław Majecki nie skapitulował ani razu w żadnym z siedmiu dotychczas rozegranych spotkań kwalifikacji do Ligi Europy: z College Europa FC (0:0, 3:0), KuPS (1:0, 0:0), Atromitosem Ateny (0:0, 2:0) i Glasgow Rangers (0:0). Młodziutki golkiper Legii jest niepokonany już przez 630 minut - trudno o lepszy początek przygody z rozgrywkami UEFA. Do tego dochodzi rewanżowy mecz III rundy el. Ligi Europy z F91 Dudelange z zeszłego sezonu, w którym Arkadiusz Malarz był niepokonany przez 73 minuty.

Liga Europy. Legia - Rangers. Szkockie media: "Drużyna Stevena Gerrada z korzystnym wynikiem w Polsce"

Czy Legia Warszawa awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?