"Udało mi się pokonać raka". Paweł Kryszałowicz jest wdzięczny za pomoc

45-letni Paweł Kryszałowicz najgorsze ma już za sobą. Były piłkarz wygrał "mecz" ze śmiertelną chorobą i znowu może działać w futbolu. - Teraz jednak to ja czytam grę i kontroluję przebieg akcji - mówi.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Paweł Kryszałowicz Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Paweł Kryszałowicz
Na początku 2018 r. w mediach pojawiła się informacja, że były reprezentant Polski w piłce nożnej (w latach 1999-2004), Paweł Kryszałowicz, zmaga się z nowotworem jelita grubego. Zawodnik takich klubów jak: Amica Wronki, Eintracht Frankfurt czy Wisła Kraków podjął leczenie w klinice onkologicznej w Bydgoszczy i dodatkowo jeździł do renomowanej kliniki do Niemiec.

Teraz w wywiadzie dla "Łączy nas piłka" 45-letni Kryszałowicz zdradził, że udało mu się wygrać z chorobą.
- Na szczęście udało mi się pokonać raka i wrócić do tego, co kocham, czyli być w świecie piłki. Oczywiście muszę regularnie się badać i sprawdzać, czy nie występują przerzuty i nawroty. Teraz jednak to ja czytam grę i kontroluję przebieg akcji - powiedział 33-krotny reprezentant Polski.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga. Kosmiczny mecz Roberta Lewandowskiego! Hat-trick Polaka przeciwko Schalke! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


ZOBACZ: Paweł Kryszałowicz: Chyba jestem dobrym człowiekiem >>

Kryszałowicz podkreślił, że sukces był możliwy dzięki pomocy ludzi, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na leczenie. Były sportowiec jest za to bardzo wdzięczny.

- My, jako byli piłkarze mamy coś odłożone, ale kiedyś były inne czasy i inne pieniądze. Dzięki zbiórce odzyskałem spokój ducha, że nie muszę się martwić skąd wziąć środki na leczenie. Bardzo pomógł mi również PZPN, który wsparł mnie w najważniejszym meczu mojego życia. Jeździłem po lekarzach, odbywałem kolejne wizyty, poddawałem się kolejnym badaniom i kontrolom. Zostawiłem bardzo ładne mieszkanie w lekach, ale najważniejsze, że jestem zdrowy - dodał.

ZOBACZ: "Pokonam go. To najważniejszy mecz w moim życiu" - Paweł Kryszałowicz mówi o walce z rakiem >>

Dziś Kryszałowicz znowu może być w futbolu. Pełni funkcję wiceprezesa klubu Gryf Słupsk i działa w Pomorskim Związku Piłki Nożnej oraz strukturach PZPN - w Składzie Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego. Cieszy się, że może robić, to co kocha.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×