Serie A: świetna premiera. Inter Mediolan wygrał, Romelu Lukaku strzelił gola

Inter Mediolan zdeklasował Lecce i wygrał 4:0 pierwszy mecz o punkty pod wodzą Antonio Conte. Po 1. kolejce jest liderem. Premierowego gola w lidze włoskiej strzelił Romelu Lukaku.

piłkarze InteruMediolan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze InteruMediolan
Inter prezentował się najlepiej spośród drużyn, które grały pierwszy mecz o stawkę po zmianie trenera. Trzeba wziąć poprawkę na to, że jego przeciwnikiem był beniaminek, z wieloma postaciami anonimowymi w elicie, ale kibice w Mediolanie mają prawo do optymizmu po premierze Nerazzurrich pod dowództwem Antonio Conte. Już w poniedziałek entuzjazmu na trybunach było dużo.

W kwadransie po przerwie publiczność zaczęła bić gromkie brawa, choć nie wydarzyło się w tym momencie nic przełomowego. Był to dowód uznania dla gospodarzy, którzy grali ofensywnie i prowadzili 2:0. W pierwszej połowie po golu strzelili Marcelo Brozović i Stefano Sensi. Szczególnie pomocnik sprowadzony do Mediolanu z Sassuolo prezentował się dobrze.

W 60. minucie wykazali się napastnicy Interu. Piłkę po uderzeniu Lautaro Martineza odbił jeszcze bramkarz Lecce, tyle że przed siebie, gdzie nadbiegł Romelu Lukaku i strzelił na 3:0. W tym momencie Inter dopadł prowadzące w tabeli od niedzieli Lazio. Zostały jeszcze dwa kwadranse na wyprzedzenie Biancocelestich. W tym drugim Inter grał jedenastu na dziesięciu po czerwonej kartce dla faulującego Diego Fariasa.

W 81. minucie piłka wylądowała w siatce, ale Federico La Penna nie uznał gola z powodu spalonego. Był na nim Romelu Lukaku, który przeszkadzał bramkarzowi w interwencji po uderzeniu Matteo Politano. W 84. minucie poprawił Antonio Candreva, a jego strzał z dystansu w okienko na 4:0 był bajeczny. Jeżeli mediolańczycy zrobili sobie konkurs na zdobycie najładniejszego gola, to wygrał go bezsprzecznie Candreva.

Inter Mediolan - US Lecce 4:0 (2:0)
1:0 - Marcelo Brozović 21'
2:0 - Stefano Sensi 24'
3:0 - Romelu Lukaku 60'
4:0 - Antonio Candreva 84'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Andrea Ranocchia, Milan Skriniar - Antonio Candreva, Matias Vecino (66' Nicolo Barella), Marcelo Brozović, Stefano Sensi (72' Roberto Gagliardini), Kwadwo Asamoah - Lautaro Martinez (78' Matteo Politano), Romelu Lukaku

Lecce: Gabriel - Andrea Rispoli (72' Romario Benzar), Luca Rossettini, Fabio Lucioni, Marco Calderoni - Panagiotis Tachtsidis, Jacopo Petriccione (61' Marco Mancosu) - Zan Majer, Andrea La Mantia (61' Diego Farias), Filippo Falco - Gianluca Lapadula

Żółte kartki: Martinez (Inter) oraz Petriccione, Lapadula (Lecce)