Serie A: kanonady w Rzymie i Ferrarze. Paweł Dawidowicz dostał czerwoną kartkę

AS Roma zremisowała 3:3 z Genoa CFC, a Atalanta BC pokonała 3:2 SPAL. Na włoskich boiskach zaprezentowali się Thiago Cionek, Łukasz Skorupski oraz Paweł Dawidowicz. Ten ostatni już po 13 minutach wyleciał z boiska.

piłkarze AS Roma PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
Konfrontacja AS Roma z Genoa CFC dostarczyła dużo wrażeń. Prowadziły w niej obie drużyny, nie wygrała żadna. Wynik na 3:3 ustalił Christian Kouame w 70. minucie. Jednego gola strzelił, a przy drugim asystował Edin Dzeko, ale przeciwnik za każdym razem znajdował sposób na odpowiedź i w ostatecznym rozrachunku na zapunktowanie w stolicy Włoch. Filip Jagiełło spędził 90 minut na ławce rezerwowych Genoi.

Thiago Cionek był w podstawowym składzie SPAL-u. Drużyna z Ferrary gościła Atalantę przygotowującą się do debiutu w Lidze Mistrzów. W kadrze Nerazzurrich nie znalazł się Arkadiusz Reca. SPAL rozpoczął mecz od mocnego uderzenia i po mniej niż dwóch kwadransach prowadził 2:0. Atalanta strzeliła gola kontaktowego jeszcze w pierwszej połowie, dzięki czemu druga część zapowiadała się interesująco. W niej rządziła już drużyna z Bergamo, a przede wszystkim Luis Muriel. Kolumbijczyk oddał dwa uderzenia do bramki i Atalanta wygrała 3:2 po odwróceniu wyniku z 0:2.

W konfrontacji Hellasu Werona z Bologna FC grali od początku dwaj Polacy. Jeden z nich Paweł Dawidowicz debiutował w Serie A i zaliczył absolutny falstart. Już w 13. minucie sprokurował rzut karny, a na dodatek osłabił drużynę. Dawidowicz dostał czerwoną kartkę. Przez całe spotkanie w bramce przyjezdnych stał Łukasz Skorupski. Nie udało mu się zachować czystego konta. Polaka pokonał Miguel Veloso strzałem z rzutu wolnego i jednocześnie ustalił wynik na 1:1. Bologna nie potrafiła udokumentować przewagi liczebnej zwycięskim golem.

Cagliari Calcio bez Sebastiana Walukiewicza w kadrze rozpoczęło sezon meczem na własnym stadionie z Brescią Calcio. Wygrana beniaminka 1:0 na Sardynii jest małym zaskoczeniem. Jedynego gola strzelił znany głównie z seryjnego trafiania na zapleczu elity Alfredo Donnarumma. Włoch wykorzystał rzut karny.

Piłkarze Torino FC poprawili sobie samopoczucie po porażce 2:3 z Wolverhampton Wanderers w Lidze Europy. Tym razem Byki zwyciężyły. Głównie dzięki Simone Zazie, który strzelił dwa gole w meczu z US Sassuolo zakończonym wynikiem 2:1.

Na zakończenie kolejki w poniedziałek Inter Mediolan podejmie Lecce.