Polacy w Rosji / Nie zawiódł tylko Gorawski

W Rosji od piątku do niedzieli odbyły się mecze 4. kolejki Premier Ligi. W tej serii spotkań polscy zawodnicy z zasady mieli problemy z pojawieniem się w wyjściowych składach swoich drużyn. Z dobrej strony pokazał się w zasadzie tylko pomocnik Damian Gorawski.

Wojciech Święch

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - beniaminek zmierzył się u siebie z Zenitem Sankt Petersburg. Nasz rodak rozpoczął mecz w wyjściowym składzie gospodarzy. Od samego początku meczu pomocnik był bardzo widoczny w swojej drużynie. Już w 2. minucie sędzia główny odgwizdał faul ofensywny Polaka. W 9. minucie Gorawski przeprowadził groźną akcję na prawym skrzydle, ale przyjezdni zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. W 16. minucie były zawodnik Ruchu Chorzów został nieprzepisowo powstrzymany przez Tomáša Hubočana. W tej sytuacji Czech został ukarany żółtą kartką. Zaraz po przerwie Gorawski był bliski zaliczenia asysty. Polak po rzucie rożnym ograł Anatolija Timoszczuka i uderzył w kierunku bliższego słupka. Do futbolówki dopadł Maksim Buznikin, lecz nie zdołał wpakować jej do siatki. W 75. minucie Gorawski opuścił plac gry. Na boisku zastąpił go wtedy Dmitrij Kudriaszow. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2;

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - klub Polaka zagrał na wyjeździe z Terekiem Grozny. Były zawodnik Legii Warszawa nie znalazł się w kadrze meczowej, gdyż leczy obecnie kontuzję. Stołeczny zespół uległ beniaminkowi w stosunku 1:2;

Mariusz Jop (FK Moskwa) - zespół FK Moskwa podjął u siebie FK Chimki. Polski obrońca nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych gospodarzy, gdyż musiał pauzować z powodu czerwonej kartki z poprzedniej kolejki. Pojedynek zakończył się remisem 2:2;

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe ze Spartakiem Nalczyk. Kowalczyk nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych gości. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych w stosunku 2:0.

Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara) - zespół obrońcy zmierzył się u siebie z Łuczem-Energia Władywostok. Polak cały mecz obejrzał cały mecz z perspektywy ławki rezerwowych. Klub naszego rodaka odniósł zwycięstwo 2:1.