Premier League. Burnley - Liverpool: Kolejny skalp "The Reds". Liverpool FC odzyskuje fotel lidera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Jay Barratt / Na zdjęciu: Radość piłkarzy Liverpoolu
Getty Images / Jay Barratt / Na zdjęciu: Radość piłkarzy Liverpoolu

Po tym jak Manchester City rozbił 4:0 Brighton, piłeczka była po stronie Liverpoolu. Podopieczni Kloppa pokazali jednak, że nie zamierzają ustępować kroku "The Citizens" i także rozbili swoich rywali.

W tym artykule dowiesz się o:

Po trzech pierwszych kolejkach Premier League, Liverpool był jedyną drużyną, która mogła pochwalić się kompletem punktów. Jednak aby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli, podopieczni Juergena Kloppa musieli pokonać Burnley, ponieważ Manchester City wysoko, bo aż 4:0, rozbił Brighton.

Początek spotkania jednak nie zwiastował takiego rozwoju wypadków. To Burnley lepiej weszło w mecz. Już w drugiej minucie świetnie do prostopadłego podania wyszedł Chris Wood. Jego strzał jednak fenomenalnie wybronił Adrian.

Chwilę później to jednak Liverpool zaczął dochodzić do głosu. Najpierw strzał Mohameda Salaha zatrzymał się na słupku, a następnie w sytuacji sam na sam Egipcjanin za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał oddać strzału.

Co się odwlecze, to jednak nie uciecze. Choć przyznać trzeba, że pierwsza bramka padła w dość kuriozalnych okolicznościach. Dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda zahaczyło plecy Chrisa Wooda, przez co tor lotu piłki był znacznie wyższy, w wyniku czego finalnie przelobowała ona Nicka Pope'a.

Drugi gol to jednak już podręcznikowe rozegranie ataku LFC. Podanie od Firmino na wolne pole do Mane, a Senegalczyk pewnym strzałem na dłuższy słupek podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W drugiej połowie już całkowicie zeszło powietrze z podopiecznych Seana Dyche'a. Piłkarze Liverpoolu zdecydowanie przeważali, co poskutkowało ustaleniem wyniku na 3:0 przez Roberto Firmino. Brazylijczyk najpierw ze środka boiska wypuścił na skrzydło Salaha, który chwilę pobawił się z obrońcami, po czym oddał futbolówkę nadbiegającemu Firmino, a ten z pierwszej piłki huknął z okolic 18 metra tuż przy słupku bramki Pope'a.

Burnley FC - Liverpool FC 0:3 (0:2) 0:1 - Chris Wood 33' (sam.) 0:2 - Sadio Mane 37'  0:3 - Roberto Firmino 80'

Liverpool: Adrian - Trent Alexander-Arnold, Joel Matip, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - Jordan Henderson (Alex Oxlade-Chamberlain 71'), Fabinho, Georginio Wijnaldum - Mohamed Salah, Roberto Firmino (Xherdan Shaqiri 85'), Sadio Mane (Divock Origi 85').

Burnley: Nick Pope - Matthew Lowton, James Tarkowski, Ben Mee, Erik Pieters - Aaron Lennon, Jack Cork, Ashley Westwood, Dwight McNeil - Ashley Barnes (Jay Rodriguez 74'), Chris Wood.

Sędzia: Chris Kavanagh

Kto jest według Ciebie faworytem do mistrzostwa Premier League?