Ligue 1: AS Monaco wciąż bez zwycięstwa, cały mecz Kamila Glika

AS Monaco wciąż nie może odnieść zwycięstwa w Ligue 1 2019/2020. W spotkaniu 4. kolejki zespół z Monako tylko zremisował na wyjeździe z RC Strasbourg Alsace (2:2), a cały mecz rozegrał polski obrońca Kamil Glik.
Tomasz Rosiński
Kamil Glik Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik

Monaco kolejny sezon notuje słaby początek sezonu i przystępowało do niedzielnej rywalizacji z bilansem 2 porażek oraz 1 remisu. Tym razem podopieczni Leonardo Jardima chcieli za wszelką cenę zwyciężyć, co im się jednak nie udało.

Początek starcia był wymarzony dla przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie w 11. minucie. Wówczas dobrze z prawego skrzydła dośrodkował Gelson Martins, a piłkę opanował Islam Slimani i pokonał Matza Selsa.

Gospodarze odpowiedzieli w 39. minucie, kiedy to rzut karny podyktowany za faul Guillermo Maripana pewnie wykorzystał Kenny Lala.

Po chwili AS Monaco znów wygrywało, bo fatalny błąd jednego z defensorów rywala wykorzystał Slimani, który minął golkipera i wpakował futbolówkę do siatki, kompletując dublet. Przed przerwą wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie miejscowa ekipa walczyła o doprowadzenie do wyrównania i dopięła swego w 84. minucie. Dimitri Lienard zagrał piłkę do Adriena Thomassona, a ten strzałem z powietrza strzelił gola i zapewnił swojej drużynie punkt.