Premier Liga: ekipa Krychowiaka i Rybusa przegrała z zespołem Wilusza, debiut Kucharczyka

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w 8. kolejce rosyjskiej Premier Ligi zespoły z Polakami w składach. Lokomotiw Moskwa (Krychowiak, Rybus) przegrał 1:2 z FK Rostów, którego zawodnikiem jest Wilusz. W końcu w Rosji zadebiutował Kucharczyk.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw w dołku. Drużyna z Moskwy po ubiegłotygodniowym remisie z FK Krasnodar (1:1) tym razem musiała uznać wyższość klubu z Rostowa (1:2). Cały mecz rozegrali Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus, zaś na boisku nie pojawił się Maciej Wilusz.

Podobnie jak moskiewski Lokomotiw nie zachwyciła inna drużyna ze stolicy Rosji, a mianowicie Dinamo. Ekipa Sebastiana Szymańskiego bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Krylią Sowietow Samara, a Polak występował na murawie od 63. minuty potyczki.

Urał Jekaterynburg przed własną publicznością musiał uznać wyższość FK Krasnodar (2:4). Od pierwszej do ostatniej minuty w barwach gospodarzy grał Rafał Augustyniak, zaś w 78. minucie zadebiutował Michał Kucharczyk.

Achmat Grozny, którego piłkarzem jest Damian Szymański, zremisował u siebie z FC Tambow 1:1. Polski pomocnik rozegrał 54 minuty.