La Liga: Real Madryt zremisował z Villarreal CF. Dwa gole i czerwona kartka Garetha Bale'a

Real Madryt dopiero w końcówce wyjazdowego meczu z Villarreal CF uratował punkt, remisując 2:2. Dwie bramki dla Królewskich zdobył Gareth Bale, który w doliczonym czasie został wyrzucony z boiska.

Michał Piegza
Toko Ekambi (z lewej) i Raphael Varane (z prawej) PAP/EPA / Domenech Castello / Na zdjęciu: Toko Ekambi (z lewej) i Raphael Varane (z prawej)
Piłkarze Villarrealu szybko objęli w meczu prowadzenie. Po dość anemicznym początku w 12. minucie Thibaut Courtoisa pokonał Gerard Moreno. Napastnik odebrał piłkę Sergio Ramosowi, dograł do Karla Toko Ekambiego. Strzał odbił bramkarz, poprawki Moreno nie był w stanie obronić. Sędzia trafienie uznał po analizie VAR, wcześniej arbiter twierdził, że był spalony.

Królewscy w 1. połowie długo nie potrafili zdominować rywala. To gra gospodarzy mogła się podobać. Jednak im dłużej trwał mecz, tym goście byli groźniejsi. W 22. minucie ponad bramką uderzył Gareth Bale. Trzy minuty później minimalnie pomylił się Luka Jović. Z kolei w 32. minucie z kilku metrów przestrzelił głową Casemiro. Cztery minuty później w boczną siatkę uderzył Lucas Vazquez, a chwilę przed przerwą płaski strzał z ok. 16 metrów Karima Benzemy zatrzymał się na słupku.

Kiedy wydawało się, że goście zejdą do szatni przegrywając, do siatki trafił Bale. Z linii końcowej podawał Dani Carvajal, a nadbiegający Walijczyk z bliska wbił piłkę do bramki.

Po przerwie w końcu zdecydowanie zaatakował Real. Królewscy niemal zamknęli gospodarzy na ich połowie, ale długo nie potrafili wykreować sobie klarownej okazji do wyjścia na prowadzenie. Takową w końcu miał Toni Kroos, którego dwa uderzenia w 57. minucie kapitalnie obronił Andres Fernandez. Chwilę później do bramki trafił Benzema, arbiter gola nie uznał dopatrując się minimalnego spalonego.

Kiedy wydawało się, że bramka dla Realu jest kwestią czasu, mecz się wyrównał. W 74. minucie Villarreal ponownie prowadził. Strzał Moreno nogą odbił bramkarz, piłka trafiła do Javiego Ontiverosa. Z uderzenia wyszło podanie, a nogę wystawił stojący pięć metrów przed bramką Moi Gomez.

Królewskim pozostał kwadrans na doprowadzenie do remisu. Real zagroził gospodarzom jednak dopiero w 85. minucie. Wówczas uderzenie Luki Modricia z problemami obronił Andres Fernandez.

Bramkarz Villarrealu pomylił się minutę później. Modrić odebrał piłkę rywalowi w środku pola, zagrał do Bale'a, którego strzał z pola karnego w kierunku bliższego słupka Fernandez przepuścił.

Real do końca spotkania szukał zwycięskiego trafienia, ale więcej goli już nie padło. W doliczonym czasie Walijczykowi puściły nerwy. Bale w dwie minuty otrzymał dwie żółte kartki i przed czasem musiał opuścić plac gry.

Villarreal CF - Real Madryt 2:2 (1:1)
1:0 - Moreno 12'
1:1 - Bale 45+1'