Eliminacje Euro 2020: Austria - Łotwa. Kuriozalny samobój Pavelsa Steinborsa

Bramkarz Arki Gdynia i reprezentacji Łotwy Pavels Steinbors nie będzie miło wspominał spotkania z Austrią. Nie dość, że jego drużyna przegrała aż 0:6, to on zanotował samobójczego gola. 33-latek popełnił kuriozalny błąd.

Tomasz Skrzypczyński
Pavels Steinbors WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Pavels Steinbors
Reprezentacja Łotwy okazała się workiem treningowym dla Austriaków, którzy rozbili w piątkowy wieczór rywali aż 6:0 (2:0). Stadionu Red Bull Arena w Salzburgu nie będzie miło wspominał Pavels Steinbors.

Nie dość, że bramkarz gości musiał aż sześć razy wyciągać piłkę z siatki, to jedna z bramek została zapisana na jego konto. 33-latek popełnił kuriozalny błąd w 76. minucie spotkania.

Jan Tomaszewski: Jerzy Brzęczek do dymisji! Czytaj więcej--->>>

Po strzale Stefana Ilsankera piłka trafiła w słupek i zmierzała w kierunku Steinborsa. Zawodnik Arki Gdynia nie zdążył jednak odpowiednio zareagować i futbolówka odbijając się od niego, przekroczyła linię bramkową.

Interwencja Łotysza była bardzo nieporadna i wzbudziła uśmiech politowania na twarzach wielu internautów.

Steinbors jest zawodnikiem Arki od 2016 roku, wcześniej przez dwa lata grał w Górniku Zabrze (2013-2015). W reprezentacji Łotwy rozegrał dotąd osiem spotkań.

Łotysze przegrali wszystkie mecze w eliminacjach do EURO 2020 i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy G.

Mateusz Borek po meczu Słowenia - Polska. "To do mnie nie dociera!". Czytaj więcej--->>>