Kostaryka lepsza od Wenezueli

Przygotowująca się do kolejnych meczów w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 reprezentacja Wenezueli doznała drugiej porażki w przeciągu kilku dni. Po tym, jak drużyna została rozgromiona 4:0 przez Meksyk, tym razem musiała uznać wyższość Kostaryki.

Adam Kiołbasa

We wspomnianym meczu ze słabo spisującym się w kwalifikacjach Meksykiem ekipa ta do przerwy przegrywała 0:1 po trafieniu Veli, a w drugiej odsłonie dwie bramki dołożył Santos i jedną Arellano.

Postawa Wenezueli w pojedynku z Kostaryką była już zdecydowanie lepsza, ale nadal pozostawiała sporo do życzenia. Ostatecznie gospodarze wygrali po trafieniu z 39. minuty Saborio. Warto odnotować, że lider strefy CONCACAF od 83. grał w dziesiątkę, kiedy to czerwoną kartkę zobaczył Segares.

Meksyk - Wenezuela 4:0 (1:0)
1:0 - Vela 45'
2:0 - Santos 48'
3:0 - Santos 51'
4:0 - Arellano 73'

Kostaryka - Wenezuela 1:0 (1:0)
1:0 - Saborio 39'
Czerwona kartka: Segares 83' (Kostaryka).