Bundesliga. Robert Lewandowski ponownie napastnikiem. W sobotę hit z RB Lipsk

Robert Lewandowski znów może być napastnikiem. Po rozczarowaniach w reprezentacji Polski wraca do Bundesligi, aby poprawiać swój świetny wynik. W sobotę czeka go mecz z RB Lipsk, któremu wbił jak do tej pory 6 goli.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Po wielkim rozczarowaniu, Robert Lewandowski wraca do klubu, gdzie ma szansę na oddawanie strzałów. Taktyka w reprezentacji Polski wręcz wyklucza taką możliwość, więc dla "Lewego" to spory oddech.

W sobotę w hicie Bundesligi zmierzy się z RB Lipsk. Historia spotkań "Lewego" przeciwko tej drużynie nie jest długa, ponieważ rywale dopiero od kilku sezonów grają w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mimo to Lewandowski już może pochwalić się, że w ośmiu meczach sześciokrotnie pakował piłkę do siatki. Większość z tych spotkań wygrał, więc bilans jest dodatni.

Lewandowski kapitalnie rozpoczął też bieżącą kampanię w Bundeslidze. Po trzech kolejkach ma na koncie aż sześć goli. Średnio co 45 minut pokonuje bramkarza przeciwnika. Jest liderem klasyfikacji strzelców, ale Timo Werner (właśnie z RB Lipsk) zdobył o jedną bramkę mniej.

Początek meczu RB Lipsk z Bayernem Monachium w sobotę o godz. 18:30. Transmisja w Eleven Sports.