La Liga: Osasuna - Real Betis. Remis na start piątej kolejki. Niebywała seria beniaminka w meczach u siebie

Osasuna Pampeluna nie przegrała na swoim stadionie już 28 kolejnych spotkań! Beniaminek La Liga przedłużył passę w meczu z Realem Betis. Piąta kolejka zaczęła się od bezbramkowego remisu.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Osasuny Pampeluna Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: piłkarze Osasuny Pampeluna
- Jeszcze wiele musimy poprawić, dużo więcej niż zrobiliśmy do tej pory, żeby myśleć o grze w europejskich pucharach - mówił Rubi jeszcze przed meczem z Osasuną Pampeluna. Słowa trenera Betisu okazały się uniwersalne, bo może powtórzyć je nawet po ostatnim gwizdku.

Ambitnej ekipie z Sewilli brakowało argumentów, żeby w Pampeluna uporać się z beniaminkiem La Liga. Betis oddał tylko dwa celne strzały - oba jeszcze przed przerwą. Nie pomógł nawet dotąd wyróżniający się Nabil Fekir, którego w piątek było stać tylko na niezłe uderzenie z ostrego kąta. Z nim, tak jak i z próbą Andres Guardado dzielnie poradził sobie Ruben Martinez.

W ofensywie starali się także jego koledzy. Co zaskakujące, to Osasuna miała więcej z gry, ale nie wykorzystała swoich szans.

-> Nowy gwiazdor Barcelony dokonał wyboru. Ansu Fati będzie grał dla Hiszpanii

W pierwszej połowie blisko sprawienia niespodzianki był Roberto Torres, ale piłka po jego strzale o centymetry minęła dalszy słupek. Stojący w bramce Joel Robles tylko odetchnął z ulgą. Podobnie jak w 54. minucie, kiedy Chimy Avila uderzając w polu karnym trafił w poprzeczkę.

Betis okazał się kolejną drużyną, która odbiła się od ściany na El Sadar. Osasuna nie przegrała na swoim stadionie już od 28 spotkań! A beniaminek w tym sezonie zdążył sprostać nawet Barcelonie, która w Pampelunie zremisowała 2:2.

Na razie Los Rojillos z dorobkiem siedmiu punktów utrzymują się w górnej połowie tabeli La Liga. Betis ma dwa punkty mniej.

Osasuna Pampeluna - Real Betis 0:0

Osasuna: Ruben Martinez - Nacho Vidal, Aridane Hernandez, David Garcia, Pervis Estupinan - Roberto Torres, Oier, Fran Merida (90' Jon Moncayola), Ruben Garcia (78' Brandon) - Adrian Lopez (71' Rober Ibanez), Chimy Avila.

Betis: Joel Robles - Emerson, Aissa Mandi, Marc Bartra, Alfonso Pedraza - Javi Garcia, Andres Guardado (Ismael Gutierrez) - Sergio Canales, Nabil Fekir (73' Alex Moreno), Juanmi (68' Joaquin) - Borja Iglesias.

Żółte kartki: Oier (Osasuna) oraz Mandi i Guardado (Betis).

Sędziował: Carlos Del Cerro Grande.