PKO Ekstraklasa. Śląsk wciąż niepokonany. Emocje we Wrocławiu gwarantowane

Derby Dolnego Śląska były znakomitym widowiskiem, a w tym spotkaniu padło aż osiem goli. Śląsk Wrocław blisko był porażki, lecz w końcówce zdołał doprowadzić do remisu i tym samym wciąż jest jedynym niepokonanym zespołem w PKO Ekstraklasie.

Artur Długosz
piłkarze Śląska Wrocław Getty Images / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
Spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław a KGHM Zagłębiem Lubin miało niesamowity przebieg i pełne było dramaturgi. Gdy w końcówce meczu wydawało się, że wrocławianie doznają pierwszej porażki w tym sezonie, to w 90. minucie Erik Exposito strzelił swojego trzecia gola w tym meczu i doprowadził do wyrównania. - Trochę szalony mecz, prawda? - mówił nawet po spotkaniu Vitezslav Lavicka, trener zielono-biało-czerwonych.

Mecze we Wrocławiu to dla kibiców na trybunach prawie zawsze gwarancja emocji. Śląsk w tym sezonie gościł u siebie czterech rywali. Mecz z Piastem Gliwice (2. kolejka) wrocławianie na swoją korzyść rozstrzygnęli w samej końcówce. Podobnie było i w spotkaniu z Cracovią (5. kolejka), a teraz z KGHM Zagłębiem Lubin (9. kolejka) w ostatnich minutach udało im się uratować remis.

Wrocławianie w sobotę wywalczyli punkt, ale też podtrzymali swoją serię meczów bez porażki z rzędu. W tej chwili, licząc jeszcze poprzedni sezon, wynosi ona już czternaście meczów. Śląsk Wrocław ponadto jest jedynym zespołem w PKO Ekstraklasie, który w tym sezonie nie doznał jeszcze porażki. Cztery ostatnie spotkania WKS-u zakończyły się jednak remisem.

Wrocławianie są wiceliderem rozgrywek i do prowadzącej Pogoni Szczecin tracą jeden punkt. W najbliższym spotkaniu ligowym Śląsk zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce. Ten mecz odbędzie się 27 września o godzinie 20:30.