II liga: Stal dogoniła Resovię. Remis w derbach Rzeszowa

Prowadziła Resovia, wyrównała Stal i drugoligowe derby Rzeszowa zakończyły się wynikiem 1:1. W tej sytuacji liderem pozostał Górnik Łęczna.

piłki WP SportoweFakty / Alex Burstow / Na zdjęciu: piłki
Starcie było piłkarskim świętem dla kibiców w Rzeszowie, których kluby po długim oczekiwaniu spotkały się na szczeblu centralnym. Ponadto miało istotne znaczenie dla sytuacji w drugoligowej tabeli. Wicelider Stal Rzeszów był gospodarzem starcia z piątą Resovią.

Pasy objęły prowadzenie na zakończenie pierwszego kwadransa. Serhij Krykun poradził sobie ze Sławomirem Szeligą i po wygraniu pojedynku biegowego pokonał strzałem bramkarza Stali. Ten sam zawodnik mógł w pierwszej połowie podwoić przewagę Resovii, ale wicelidera uratowała interwencja Wiktora Kaczorowskiego.

Stal wyrównała pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Artur Pląskowski strzelił z bliska na 1:0 między nogami Wojciecha Daniela. Beniaminek dostał skrzydeł po dopadnięciu lokalnego przeciwnika i miał szansę na odwrócenie wyniku. Także trener Resovii dokonał ofensywnych zmian, ale żadnej ze stron nie udało się rozstrzygnąć meczu.

Podział punktów w Rzeszowie oznacza, że po 10. kolejce liderem jest Górnik Łęczna. Mogło go wyprzedzić Stal, ale tylko w razie zwycięstwa z lokalnym rywalem.

Stal Rzeszów - Resovia 1:1 (0:1)
0:1 - Serhij Krykun 15'
1:1 - Artur Pląskowski 50'

Stal: Wiktor Kaczorowski – Damian Sierant, Błażej Cyfert (24' Dominik Chromiński), Damian Kostkowski, Piotr Głowacki - Sławomir Szeliga (64' Radosław Sylwestrak), Wojciech Reiman - Patryk Plewka, Łukasz Mozler, Damian Michalik (83' Błażej Szczepanek) - Artur Pląskowski (70' Tomasz Płonka)

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Dawid Kubowicz, Rafał Mikulec - Konrad Domoń, Szymon Kaliniec (58' Grzegorz Płatek) - Kamil Radulj (65' Daniel Świderski), Krzysztof Gancarczyk (58' Adrian Dziubiński), Serhij Krykun - Szymon Feret

Żółte kartki: Szeliga, Reiman (Stal) oraz Krykun, Geniec, Dziubiński (Resovia)

Pokaż całą tabelę

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów zakończy rundę jesienną na wyższej lokacie niż Resovia?