PKO Ekstraklasa. Legia ma problem z Cafu. "Uraz wygląda groźnie"

Cafu nie dokończył wyjazdowego meczu Legii Warszawa z Cracovią z powodu kontuzji. - Wygląda to groźnie - powiedział Aleksandar Vuković.

Dawid Borek
Dawid Borek
Cafu i Maciej Gajos Newspix / Adam Jastrzebowski / Na zdjęciu: Cafu i Maciej Gajos
Portugalski pomocnik doznał kontuzji w trakcie pierwszej połowy spotkania Cracovia - Legia Warszawa (1:2) - w w 20. minucie, gdy po wślizgu upadł na boisko i potrzebował pomocy medycznej. Co prawda wrócił do gry, ale szybko okazało się, że mimo prób nie jest w stanie kontynuować meczu.

- Niestety wygląda to groźnie, ale dopiero po badaniach będziemy wiedzieć więcej. Jest problem z kolanem - powiedział Aleksandar Vuković.

Podkreślił, że kontuzja Cafu z meczu z Cracovią nie ma nic wspólnego z urazem, który odniósł on w spotkaniu z Pogonią Siedlce.

- Wtedy miał uraz stawu skokowego. Nie ma mowy, by to było to samo - zaznaczył trener Legii Warszawa.

Portugalczyk przejdzie szczegółowe badania, po których poznamy dokładną diagnozę. Jeśli uraz faktycznie jest poważny, piłkarza może czekać dłuższa przerwa od futbolu.

Po wygranej w Krakowie Legia Warszawa zajmuje trzecie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Ma tyle samo punktów co Śląsk Wrocław (17), do lidera - Pogoni Szczecin - tracąc tylko "oczko".