PKO Ekstraklasa. Wisła - Cracovia. Dramatyczna sytuacja kadrowa Wisły. Sześciu graczy nie zagra w derbach?

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / JAN GRACZYNSKI / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
East News / JAN GRACZYNSKI / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę odbędą się derby Krakowa. Osłabiona do spotkania przystąpi Wisła. W potyczce z Cracovią pod znakiem zapytania stoi gra aż sześciu zawodników.

Już za dwa dni odbędą się derby Krakowa. Przed niedzielnym spotkaniem wyżej w tabeli PKO Ekstraklasy plasuje się Cracovia. Swoje problemy ma Wisła Kraków.

W meczu w zespole gospodarzy może nie zagrać nawet sześciu piłkarzy. -Zawodnicy, którzy nie byli brani pod uwagę w meczu w Stargardzie do dnia dzisiejszego mają problemy zdrowotne. Nie chcę prognozować, bo trudno o taką prognozę. Sztab medyczny robi wszystko, aby ci zawodnicy byli gotowi i ufam, że ci, którzy będą w stanie na pewno zagrają w tym spotkaniu -  powiedział trener Białej Gwiazdy Maciej Stolarczyk.

W derbach pod znakiem zapytania stoi gra Jakuba Błaszczykowskiego. Sztab medyczny Wisły stara się doprowadzić reprezentanta Polski do pełni sił. Małe są szanse na to, aby do zdrowia doszedł najlepszy w trwającym sezonie napastnik Wisły Paweł Brożek. Z kontuzjami zmagają się także Maciej Sadlok, David Niepsuj, Aleksander Buksa i Łukasz Burliga. - Łukasz jest w trakcie kuracji antybiotykowej, nie było to przeziębienie, a choroba związana z bakterią, która mu się przytrafiła. Jest wdrażany do treningów, ale również jest tutaj walka z czasem - wyjaśnił Stolarczyk.

Czytaj także: PKO Ekstraklasa. Paweł Brożek - będziemy o nim opowiadali wnukom. Albo sami go zobaczą

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Krzysztof Piątek z golem, AC Milan bez punktów. Kolejne rozczarowanie utytułowanego klubu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: