II liga: Widzew Łódź i GKS Katowice pokonali beniaminków. Przełamanie Gryfa Wejherowo

Po pucharowym sukcesie przyszła ligowa wygrana. Piłkarze Widzewa i GKS-u Katowice ograli beniaminków, a łodzianie znaleźli się nawet na miejscu premiowanym awansem.

radość piłkarzy Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Widzewa Łódź
Widzew Łódź ponownie gościł przeciwnika z województwa dolnośląskiego. Po pokonaniu teoretycznie najsilniejszego przedstawiciela regionu Śląska Wrocław zespół Marcina Kaczmarka  ograł walczącego o utrzymanie na szczeblu centralnym Górnika Polkowice. Gola na 1:0 strzelił w 72. minucie Daniel Mąka i zapewnił łodzianom nie tylko komplet punktów, ale przynajmniej do niedzieli również miejsce premiowane awansem.

GKS Katowice zaczął rozpieszczać swoich kibiców po miesiącach rozczarowań przy Bukowej. Do starcia z Lechem II Poznań przystąpił po dwóch domowych zwycięstwach ligowych i jednym pucharowym. Po pokonaniu Warty Poznań poradził sobie również z jej regionalnym rywalem. Do wyniku 2:0 doprowadzili w ostatnim kwadransie podstawowego czasu Arkadiusz Woźniak i Marcin Urynowicz, a wygrana smakowała katowiczanom jeszcze lepiej, ponieważ od 68. minuty grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla Kacpra Michalskiego.

Po trzy gole strzeliły zespoły z Podkarpacia. Resovia była faworytem i ograła 3:0 Legionovię Legionowo. Beniaminek z Mazowsza przegrał 10. mecz z rzędu i jest ostatni w tabeli. Z kolei Stal Stalowa Wola zwyciężyła 3:1 z Garbarnią Kraków i wyraźnie łapie rozpęd po zmianie trenera. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Gryf Wejherowo 2:1 ze Skrą Częstochowa, a oba gole dla dotychczasowego autsajdera strzelił Mateusz Majewski. Na przełamanie czekał 10 kolejek.

W niedzielę cztery mecze. Błękitni Stargard podejmą świetnie dysponowaną na wyjazdach Olimpię Elbląg. Prowadzący w tabeli przed 11. kolejką Górnik Łęczna odwiedzi Bytovię Bytów. W konfrontacji byłych liderów Znicz Pruszków zmierzy się ze Stalą Rzeszów.

11. kolejka II ligi:

Widzew Łódź - Górnik Polkowice 1:0 (0:0)
1:0 - Daniel Mąka 72'

GKS Katowice - Lech II Poznań 2:0 (0:0)
1:0 - Arkadiusz Woźniak 75'
2:0 - Marcin Urynowicz 81'

Resovia - Legionovia Legionowo 3:0 (1:0)
1:0 - Adrian Dziubiński 14'
2:0 - Dawid Kubowicz 85'
3:0 - Karol Twardowski 90'

Garbarnia Kraków - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:2)
0:1 - Bartosz Sobotka 20'
0:2 - Bartłomiej Ciepiela 45'
1:2 - Krzyztof Szewczyk 56'
1:3 - Adam Waszkiewicz 70'

Gryf Wejherowo - Skra Częstochowa 2:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Majewski 12'
1:1 - Dawid Wolny (k.) 58'
2:1 - Mateusz Majewski 64'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Widzew Łódź zakończy rundę jesienną na miejscu premiowanym awansem?