Serie A: absurdalny gol i remis Hellasu w Cagliari. Zagrali Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński

Po raz pierwszy Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński znaleźli się jednocześnie w podstawowym składzie Hellasu Werona. Ich drużyna zremisowała 1:1 z Cagliari Calcio.

Polacy mieli problemy na początku sezonu. Obaj dostali w debiucie po czerwonej kartce i po pierwsze musieli odcierpieć regulaminową dyskwalifikację, a po drugie spędzić trochę czasu w poczekalni u trenera Ivana Juricia. Także w niedzielę Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński dostali po kartoniku, ale na szczęście tylko żółtym. Defensor dotrwał do końca, a napastnik Hellasu został zmieniony w 88. minucie na Giampaolo Pazziniego.

Mecz na Sardynii był dynamiczny i ofensywny. Piłkarze biegali żwawo w kierunku bramki przeciwnika i stworzyli liczne sytuacje strzeleckie. Trochę szwankowała skuteczność, mimo to było na co popatrzeć. Po 45 minutach Cagliari Calcio prowadziło 1:0, a gola strzelił Joao Pedro po dośrodkowaniu Lucasa Castro. Brazylijczyk z trzema bramkami na koncie jest na razie najlepszym strzelcem zespołu z Cagliari.

Gospodarze mogli odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu i zameldować się w czołówce ligi włoskiej. O tym, że mecz zakończył się remisem, zdecydował absurdalny błąd Fabio Pisacane. 33-letni obrońca szykował się do dalekiego wybicia piłki, ale poślizgnął się we własnym polu karnym. Futbolówka trafiła do czujnego Davide Faraoniego, który uderzył na 1:1. Pisacane nawet nie wstał, tylko zobaczył gola i schował twarz w murawie.

Remis na Sardynii to wartościowy wynik dla Hellasu, który ma punkt więcej niż drużyny będące w strefie spadkowej. Mogło być nawet lepiej, ale w 85. minucie w dużym zamieszaniu Stępińskiemu nie udało się wepchnąć piłki z bliska do bramki zespołu Rolando Marana.

Sebastian Walukiewicz spędził 90 minut na ławce rezerwowych Cagliari.

Cagliari Calcio - Hellas Werona 1:1 (1:0) 1:0 - Joao Pedro 23' 1:1 - Davide Faraoni 66'

Cagliari: Robin Olsen - Fabrizio Cacciatore, Luca Ceppitelli, Fabio Pisacane, Luca Pellegrini - Nahitan Nandez, Luca Cigarini (75' Christian Oliva), Marko Rog (84' Artur Ionita) - Lucas Castro (68' Radja Nainggolan), Joao Pedro - Giovanni Simeone.

Hellas: Marco Silvestri - Amir Rrahmani, Koray Gunter, Paweł Dawidowicz - Davide Faraoni, Miguel Veloso, Sofyan Amrabat, Darko Lazović, Mattia Zaccagni (73' Matteo Pessina) - Valerio Verre (61' Eddie Salcedo), Mariusz Stępiński (88' Giampaolo Pazzini).

Żółte kartki: Castro (Cagliari) oraz Stępiński, Dawidowicz (Hellas).

Sędzia: Manuel Volpi.

Czy Mariusz Stępiński strzeli minimum pięć goli w tym sezonie Serie A?