Liga Mistrzów: mija 16 lat od debiutu Cristiano Ronaldo

Mija 16 lat od pierwszego meczu Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów. We wtorek portugalski gwiazdor obchodzi rocznicę debiutu w najważniejszych piłkarskich rozgrywkach w Europie.

Szymon Mierzyński
Cristiano Ronaldo Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
1 października 2003 roku - to dzień, w którym "CR7" zaliczył premierowy występ w Champions League. Był wtedy zawodnikiem Manchesteru United i spędził na boisku 90 minut.

Cristiano Ronaldo nie ma ze wspomnianego spotkania dobrych wspomnień, bo "Czerwone Diabły" przegrały na wyjeździe z VfB Stuttgart (ówczesnym wicemistrzem Niemiec) 1:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Imre Szabics i Kevin Kuranyi, a dla ekipy Alexa Fergusona trafił z rzutu karnego Ruud van Nistelrooy.

->Liga Mistrzów: Tottenham - Bayern. Lewandowski vs Kane, czyli starcie gigantów, którym nikt nie wróżył wielkości

Porażka z VfB była dla Manchesteru United jedyną stratą punktów. Finalnie wygrał grupę (piłkarze ze Stuttgartu zajęli 2. miejsce) i odpadł w 1/8 finału z prowadzonym przez Jose Mourinho FC Porto, które potem zostało najlepszą klubową drużyną w Europie.

We wtorek Cristiano Ronaldo prawdopodobnie znów zagra od 1. minuty. Jego Juventus Turyn podejmie o godz. 21.00 Bayer 04 Leverkusen.

->Liga Mistrzów. Legendy oceniają szanse Bayernu na tytuł. "W tym roku są kandydatem, rok temu nie byli"

Czy w meczu z Bayerem 04 Leverkusen Cristiano Ronaldo zdobędzie gola?