Bundesliga. Bayern - Hoffenheim. Robert Lewandowski doceniony przez niemieckie media

Bayern Monachium dość niespodziewanie przegrał na własnym terenie z TSG Hoffenheim 1:2. Mimo porażki pozytywnie oceniona została gra Roberta Lewandowskiego, który zdobył bramkę dla Bawarczyków.

Mateusz Kozanecki
Robert Lewandowski (w środku) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)
Robert Lewandowski był obok Thomasa Muellera najlepszym graczem Bayernu Monachium w przegranym starciu z TSG 1899 Hoffenheim (1:2). Polak strzelił bramkę na 1:1, a jego dobra forma nie umknęła dziennikarzom, którzy przyznali "Lewemu" dobre noty.

Najlepiej Lewandowskiego ocenił portal sport.de, który przyznał mu "dwójkę" (1 - najlepiej, 6 - najgorzej). "Środkowy napastnik Bayernu miał duży wpływ na obraz gry. Raz po raz wpadał do środka pola karnego. Jego bramka zdobyta głową na moment pozwoliła Bayernowi wyrównać stan rywalizacji" - napisali dziennikarze w uzasadnieniu.

Niewiele niższą notę przyznał portal goal.com - 2,5. "Na krótko przed przerwą chciał otrzymać rzut karny. W drugiej połowie miał dwie szanse na strzelenie bramki, trzecią wykorzystał, doprowadzając do remisu" - skomentowano występ Polaka.

Portal sportbuzzer.de zwrócił uwagę na to, że Lewandowskiemu nie zawsze dobrze się gra przeciwko bramkarzowi Hoffenheim Oliverowi Baumannowi. Mimo to zdołał go pokonać w 73. minucie spotkania. Grę Polaka oceniono na 3,0.

Ponadto Lewandowski otrzymał od 90min.com notę 7,0 (1 - najgorzej, 10 - najlepiej). Podkreślono, że zdobył bramkę, ale dokonał tego po fantastycznej asyście Thomasa Muellera, którego wybrano najlepszym graczem Bayernu.

Jak ocenisz występ Roberta Lewandowskiego w meczu z Hoffenheim?