Imponująca forma Ireneusza Jelenia. Sześć bramek w jednym meczu

Ireneusz Jeleń zakończył już profesjonalną karierę, ale nadal hobbystycznie kopie piłkę. Były reprezentant Polski jest zawodnikiem CKS Piasta Cieszyn i imponuje strzelecką formą. W starciu przeciwko LKS Rudnik zdobył sześć goli.

Łukasz Witczyk
Ireneusz Jeleń Newspix / Na zdjęciu: Ireneusz Jeleń
Dzięki Ireneuszowi Jeleniowi CKS Piast Cieszyn kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W meczu na szczycie skoczowskiej Klasy B ekipa z Cieszyna zmierzyła się na wyjeździe z LKS-em Rudnik. Spotkanie zakończyło się triumfem gości 6:2, a jego bohaterem był były reprezentant Polski, który zdobył wszystkie sześć bramek dla Piasta.

Jak informuje serwis beskidzka24.pl, to gospodarze w 1. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Sylwestra Kawuloka. Po dziesięciu minutach Piast doprowadził do wyrównania po bezpośrednim strzale Jelenia z rzutu wolnego. W pierwszej połowie były piłkarz Lille OSC i AJ Auxerre popisał się świetnym uderzeniem z dystansu i nie dał szans bramkarzowi rywala.

W drugiej połowie Jeleń strzelił kolejne cztery bramki. LKS Rudnik zdołał odpowiedzieć jedynie trafieniem Artura Ogrodnika z rzutu karnego. W końcówce Jeleń wykorzystał dwie kontry Piasta i dał swojej ekipie szóste w tym sezonie zwycięstwo.

Bilans Jelenia na boiskach B Klasy jest imponujący. W sześciu dotychczasowych meczach strzelił aż czternaście bramek. Jego zespół jest liderem rozgrywek. Wygrał wszystkie spotkania i ma na swoim koncie 18 punktów i aż 24 strzelone bramki.

Jeleń w swojej karierze grał m.in. dla Wisły Płock, AJ Auxerre, Lille OSC, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Górnika Zabrze. Swoją karierę zaczynał w Piaście Cieszyn. 38-latek w Ekstraklasie rozegrał 119 spotkań i strzelił w nich 47 bramek.

W reprezentacji Polski Jeleń wystąpił w 30 spotkaniach i strzelił w nich sześć goli. W 2006 roku z ekipą Biało-Czerwonych grał na mistrzostwach świata, gdzie był jednym z najlepszych zawodników polskiego zespołu.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Legia Warszawa: mistrz Polski ograł wicemistrza!