Eliminacje Euro 2020. Łotwa - Polska: Robert Lewandowski z golem po świetnej akcji. Zobacz wideo

Kapitalnie rozpoczął się wyjazdowy mecz eliminacji ME 2020 Polaków z Łotyszami. Już w 9. minucie po zespołowej akcji do siatki trafił Robert Lewandowski. Zobacz tę bramkę.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski zdobywa gola w meczu Łotwa - Polska Twitter / TVP Sport / Robert Lewandowski zdobywa gola w meczu Łotwa - Polska
W Warszawie na pierwszego gola w meczu Polska - Łotwa trzeba było czekać do 76. minuty. W Rydze gracze Jerzego Brzęczka nie chcieli kolejnego dreszczowca. Goście błyskawicznie zaatakowali i już w pierwszym kwadransie strzelili dwie bramki.

Pierwsza z nich padła po ładnej zespołowej akcji naszej reprezentacji. Debiutujący w podstawowym składzie dorosłej kadry Sebastian Szymański zachował zimną krew i świetnie wypuścił w uliczkę osamotnionego Roberta Lewandowskiego. Kapitan tylko potwierdził, że jest w wyśmienitej strzeleckiej formie i strzelił tuż obok interweniującego golkipera.

Chwilę później Lewandowski podwyższył wynik na 2:0, a po przerwie skompletował hat-tricka. Dla napastnika Bayernu Monachium to już 58., 59. i 60. bramka w kadrze, dzięki czemu śrubuje rekord najskuteczniejszego reprezentanta Polski w historii.

"Lewy" pod wodzą Brzęczka zagrał w 10. meczach. Zdobył w nich 5 goli - wszystkie w ramach eliminacji do Euro 2020.

Czy Robert Lewandowski zdobędzie 100 goli w kadrze?