Eliminacje Euro 2020. Były piłkarz Wisły Kraków bohaterem meczu z Anglią. Ondrasek: Widziałem łzy w oczach ojca

- Chyba pierwszy raz w swoim życiu widziałem łzy w oczach ojca - nie ukrywa Zdenek Ondrasek, który w swoim debiucie zdobył zwycięskiego gola w meczu el. do Euro 2020 Czechy - Anglia.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Zdenek Ondrasek Getty Images / PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Zdenek Ondrasek
W wieku 30 lat debiutu w reprezentacji Czech doczekał się Zdenek Ondrasek. Były piłkarz Wisły Kraków w domowym meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Anglią wszedł na boisko w 65. minucie przy stanie 1:1. W samej końcówce meczu wykorzystał dobre podanie i z 10 m strzelił obok bramkarza Jordana Pickforda.

Anglicy nie potrafili już odpowiedzieć na trafienie piłkarza FC Dallas i przegrali pierwszy eliminacyjny mecz od 10 lat. Dzięki golowi Ondraska Czesi mają tyle samo punktów co ich piątkowi rywale (12), ale też jeden mecz rozegrany więcej.

Na stadionie w Pradze goście wyszli na prowadzenie już w 5. minucie, ale gospodarze zdołali odwrócić losy meczu. - Początek meczu nie był za dobry, ale w końcówce zaprezentowaliśmy się świetnie - tak mecz opisał bohater.

- Chciałem tylko strzelić prawą nogą i umieścić piłkę w siatce. Chyba pierwszy raz w swoim życiu widziałem łzy w oczach ojca. To wielkie zwycięstwo i świetne uczucie - podkreślił Ondrasek.

30-latek został pierwszy raz powołany na zgrupowanie reprezentacji Czech. W poniedziałek będzie miał okazję do kolejnego występu - z Irlandią Północną w towarzyskim starciu. Ondrasek grał w Wiśle Kraków w latach 2016-2019. W Polsce wystąpił w 69 spotkaniach i zdobył 21 goli.