PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław trenuje na własnych obiektach. Ciekawy mecz rezerw

W PKO Ekstraklasie trwa przerwa związana z meczami reprezentacji narodowych. Piłkarze Śląska Wrocław do wznowienia rozgrywek przygotowują się na własnych obiektach. Ciekawie zapowiada się także mecz rezerw WKS-u.

Artur Długosz
Daniel Ściślak i Erik Exposito PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Daniel Ściślak i Erik Exposito
Po jedenastu kolejkach PKO Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław zajmują w tabeli szóste miejsce, ale do liderującej Pogoni Szczecin tracą tylko trzy punkty. Wrocławianie jednak od dawna czekają na zwycięstwo ligowe. Po raz ostatni bowiem zielono-biało-czerwoni z wygranej cieszyli się w 5. kolejce, kiedy to 17 sierpnia pokonali 2:1 Cracovię.

Teraz piłkarze prowadzeni przez Vitezslava Lavickę przygotowują się do kolejnej potyczki ligowej. Wrocławianie trenują na własnych obiektach. - Piłkarze Śląska w czasie przerwy reprezentacyjnej trenują na boiskach przy ul. Oporowskiej. Nie jest to bynajmniej czas urlopowy - drużyna przygotowuje się w spokoju do kolejnych ligowych spotkań. Poza kontuzjowanymi zawodnikami, w zajęciach nie uczestniczy Przemysław Płacheta, który przebywa na zgrupowaniu kadry U-21 - mówi WP SportoweFakty Tomasz Szozda, rzecznik prasowy wrocławskiego klubu.

W czasie przerwy związanej z meczami reprezentacji narodowych Śląsk nie ma zaplanowanego meczu sparingowego. Część zawodników wystąpi jednak w spotkaniu rezerw WKS-u, które rywalizują w III lidze grupie III. W najbliższym meczu Śląsk II Wrocław zmierzy się z Polonią Bytom.

- Sztab szkoleniowy nie zdecydował się na rozegranie sparingu w tym okresie, wybrani piłkarze z pierwszego zespołu wystąpią za to w niedzielnym meczu rezerw WKS-u z Polonią Bytom - komentuje Szozda.

W najbliższym spotkaniu w PKO Ekstraklasie rywalem Śląska Wrocław będzie Raków Częstochowa. Ten mecz zostanie rozegrany 21 października.