Sparing: w Pradze Czesi ulegli Irlandii Północnej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ramsey Cardy / Na zdjęciu: Paddy McNair
Getty Images / Ramsey Cardy / Na zdjęciu: Paddy McNair

W meczu drużyn mających szansę na awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy górą okazała się reprezentacja Irlandii Północnej, która w Pradze pokonała Czechy 3:2.

Czesi przystępowali do poniedziałkowego towarzyskiego starcia w bardzo dobrych humorach po piątkowym, sensacyjnym zwycięstwie z Anglią (2:1), ale rozpoczęli rywalizację w zupełnie zmienionym składzie. Natomiast irlandzka ekipa w swojej ostatniej potyczce poległa z Holandią (1:3).

Czeskie rezerwy od początku spotkania miały sporo problemów z Irlandczykami z Północy. Co prawda podopieczni Jaroslava Silhavy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale w pierwszej połowie nic z tego nie wynikało, bo to rywale zdobywali bramki.

W 9. minucie wynik rywalizacji otworzył Paddy McNair, który pewnym uderzeniem z około 11 metrów pokonał Jiriego Pavlenkę. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Liam Boyce.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

W 23. minucie przyjezdni prowadzili w Pradze już 2:0. Wtedy to najlepiej w zamieszaniu pod bramką Czech zachował się Jonny Evans, z bliskiej odległości pakując futbolówkę do siatki.

Wynik I odsłony zawodów ustalił McNair, który wykorzystał sytuację sam na sam z Pavlenką i skompletował dublet.

Po zmianie stron Czesi ruszyli do odrabiania strat. Na murawie pojawili się między innymi Patrik Schick oraz Zdenek Ondrasek i to ten drugi podał do Vladimira Daridy, a ten w 67. minucie strzelił pierwszego gola dla gospodarzy.

Niespełna 60 sekund później było już 2:3. Wówczas znakomicie z linii pola karnego przymierzył Alex Kral i dał nadzieje swojej kadrze na korzystny rezultat w tej batalii.

Jednakże irlandzka defensywa do końca starcia już ani razu nie dała się zaskoczyć i triumf gości stał się faktem.

Czechy - Irlandia Północna 2:3 (0:3) 0:1 - Paddy McNair 9' 0:2 - Jonny Evans 23' 0:3 - Paddy McNair 40' 1:3 - Vladimir Darida 67' 2:3 - Alex Kral 68'

Czytaj też: -> Eliminacje Euro 2020. Polska - Macedonia Północna: show zmienników. Frankowski i Milik wepchnęli nas na Euro! -> Eliminacje Euro 2020. Jerzy Brzęczek: Jestem dumny i szczęśliwy!

Czy Irlandia Północna awansuje na Euro 2020?