Elite League. Polska U-20 - Holandia U-20: minimalna porażka podopiecznych Jacka Magiery

Reprezentacja Polski U-20 w swoim czwartym meczu w Elite League (Turniej Ośmiu Narodów) poniosła trzecią porażkę. Tym razem podopieczni Jacka Magiery postawili się kadrze Holandii U-20, ale przegrali spotkanie 1:2.

Tomasz Rosiński
Tomasz Makowski Newspix / Łukasz Grochala / Na zdjęciu: Tomasz Makowski
Przed poniedziałkową konfrontacją w Kaliszu Polacy mieli na swoim koncie 1 zwycięstwo (z Niemcami) oraz 2 przegrane (z Włochami i Portugalią).

Od początku rywalizacji lepiej prezentowali się Holendrzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i lepiej operowali futbolówką.

Przyjezdni cierpliwie grali w ataku pozycyjnym i już w 14. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas świetne, prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Zakaria Aboukhlal i uderzeniem po długim rogu pokonał Pawła Sokoła.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

Oranje kontrolowali boiskowe wydarzenia w 36. minucie potyczki zadali drugi cios. Jurgen Ekkelenkamp popisał się mocnym strzałem z około 6 metrów. Więcej bramek przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron polski zespół postanowił odważniej zaatakować i w 52. minucie zdobył kontaktowego gola. Z rzutu rożnego piłkę dokładnie zagrał Marcin Grabowski, zaś pod poprzeczkę huknął Tomasz Makowski.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Magierę do końca batalii ambitnie walczyli o wyrównanie, lecz futbolówka po uderzeniach między innymi Marcela Zylli i Łukasza Poręby nie znalazła drogi do siatki.

Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych w Turnieju Ośmiu Narodów będzie Szwajcaria, a mecz zostanie rozegrany 14 listopada 2019 roku.

Polska U-20 - Holandia U-20 1:2 (0:2)
0:1 - Zakaria Aboukhlal 14'
0:2 - Jurgen Ekkelenkamp 36'
1:2 - Tomasz Makowski 52'

-> Boniek zareagował na krytykę ze strony Lewandowskiego. "Nie zgodzę się"

Czy Polska U-20 pokona w swoim kolejnym meczu Szwajcarię U-20?