III liga: derby dla Ruchu Chorzów. Junior w bramce jednym z bohaterów

Ruch Chorzów coraz wyżej w tabeli III ligi. W sobotę Niebiescy w derbach pokonali w Rybniku ROW 2:0. Jednym z bohaterów wśród gości był młody bramkarz Tomasz Nowak, który w pierwszej połowie obronił rzut karny.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Po porażce z Gwarkiem Tarnowskie Góry i dość pechowym remisie z Ruchem Zdzieszowice piłkarze Ruchu Chorzów wrócili na ścieżkę zwycięstw. W sobotę Niebiescy wygrali w derbach w Rybniku z ROW-em.

Do spotkania Ruch przystąpił osłabiony. Podstawowy bramkarz Kamil Lech leczy uraz, drugi golkiper Dawid Smug w ostatnim spotkaniu otrzymał czerwoną kartkę. Do tego kontuzje wyłączyły z gry Mateusza LechowiczaMichała Mokrzyckiego i Tomasza Podgórskiego. W bramce po raz kolejny zagrał junior Tomasz Nowak, który zadebiutował w III lidze przed tygodniem. Bramkarz w spotkaniu wiele pracy nie miał, ale jego interwencja z 26. minuty miała spory wpływ na dalszy przebieg spotkania. Golkiper obronił rzut karny wykonywany przez Jana Janika.

Trzy minuty później Ruch objął prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Mariusz Idzik. Sam poszkodowany nie pomylił się uderzając z "wapna". Napastnik Niebieskich ustalił wynik gry w 82. minucie, strzelając do siatki z rzutu wolnego.

Dzięki wygranej Ruch Chorzów odrobił kolejne punkty do czołówki tabeli. W nadchodzącym tygodniu powinno stać się jasne czy Niebiescy odzyskają stracone przed sezonem dwa punkty. A w kolejną sobotę przy Cichej święto: derby z Polonią Bytom, która obecnie w lidze jest 3.

Ruch piłkarsko i organizacyjnie odradza się. Smutek ogarnia fanów w momencie, kiedy przypominają sobie, że przez najbliższe lata wciąż będą kibicować Niebieskim z trybun przestarzałego obiektu przy Cichej. Wśród fanów Ruchu żal do prezydenta miasta Andrzeja Kotali jest ogromny. Po dziewięciu latach obietnic polityk w tygodniu powiedział, że nowego stadionu (pomimo włożonych w jego zaprojektowanie sporych środków) na razie nie będzie.

Winna wszystkiemu ma być partia rządząca, która zmieniła prawo podatkowe. W tym samym czasie w Łodzi ogłoszono, że wkrótce rozpocznie się budowa trzech brakujących trybun. Czwarta powstać ma w Zabrzu. W Chorzowie będą za to... nowe szatnie przy starym obiekcie.

ROW 1964 Rybnik - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 - Idzik (k.) 29'
0:2 - Idzik 82'

W 26. minucie T. Nowak (Ruch) obronił rzut karny wykonywany przez Janika.

ROW 1964 Rybnik: ROW: K. Paszek - Janik (50' Baranski), Pacholski, Jakubowski, Szkatuła - Krotofil, Jary, Plizga (68 'Polok), Mandrysz, Warmiński (59' Dzierbicki) -Wodecki.

Ruch Chorzów: Ruch: T. Nowak - Kowalski, Kasolik, Kulejewski, Bartolewski -Duchowski (63' Sikora), Foszmańczyk - Winciersz, J. Nowak (77' Dąbrowski), D. Paszek - Idzik (90' Tsuleiskiri).

Żółte kartki: Szkatuła (ROW) oraz Foszmańczyk (Ruch).

Sędzia: Robert Kowalczyk (Częstochowa).

Ruch Chorzów rundę jesienną zakończy w pierwszej szóstce tabeli?