Damian Kądzior strzelił gola dla Dinama Zagrzeb. Trzecia ligowa bramka reprezentanta Polski

Damian Kądzior błysnął formą w pierwszym meczu po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski. Pomocnik miał udział w wysokim zwycięstwie Dinama Zagrzeb.

Robert Czykiel
Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb
W chorwackiej ekstraklasie trwa zażarta walka o mistrzowski tytuł. Przed 12. kolejką liderem był Hajduk Split, ale w piątek swój mecz rozegrało Dinamo Zagrzeb. Podopieczni Nenada Bjelicy wykonali zadanie i wskoczyli na pierwsze miejsce.

Eliminacje Euro 2020. Polska - Słowenia. Łukasz Piszczek zagra pożegnalny mecz w kadrze! >>

Mistrz kraju grał na wyjeździe z HNK Gorica, w którym na co dzień gra Łukasz Zwoliński (wszedł na boisko w 61. minucie). Dinamo pewnie wygrało 4:2, a udział w tym zwycięstwie miał inny Polak, a mianowicie Damian Kądzior.

26-latek w 28. minucie strzelił gola na 2:0. To jego trzecie ligowe trafienie w tym sezonie, a w dorobku ma jeszcze dwie bramki w Pucharze Chorwacji.

Kądzior kilka dni temu wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski. W październikowych meczach eliminacji Euro 2020 jednak nie zagrał.