Fortuna I liga: padły twierdze Warty Poznań i Podbeskidzia Bielsko-Biała

Warta Poznań przegrała 2:3 z Zagłębiem Sosnowiec, a Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Dla obu drużyn to pierwsza porażka w roli gospodarza.

piłkarze Zagłębia Sosnowiec Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Warta Poznań poniosła porażkę w Grodzisku Wielkopolskim po czterech zwycięstwach i remisie. Tym razem podjęła Zagłębie Sosnowiec, które przełamało się przed przerwą reprezentacyjną. Spadkowicz z PKO Ekstraklasy przeprowadził szturm na bramkę Zielonych i strzelił trzy gole z rzędu. Warta jeszcze poderwała się do pościgu, ale było ją stać wyłącznie na poprawienie rezultatu 0:3 na 2:3.

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontra GKS 1962 Jastrzębie to była konfrontacja dwóch drużyn niepokonanych na własnym stadionie. Tym statusem mogą pochwalić się już tylko jastrzębianie, którzy zwyciężyli pod Klimczokiem 2:0 dzięki uderzeniom Michała Bojdysa i Jakuba Wróbla. Podbeskidzie nie potrafiło pójść za ciosem po zeszłotygodniowym zwycięstwie z liderem.

W Grudziądzu spotkali się zatrzymani beniaminkowie. Olimpia przegrała tydzień temu 0:1 z GKS-em Bełchatów pierwszy mecz ligowy pod wodzą Jacka Trzeciaka. Z kolei Radomiak poniósł porażkę 1:3 z Podbeskidziem po dziewięciu spotkaniach bez przegranej. Po pierwszej połowie Olimpia prowadziła 2:0 dzięki strzałom Omrana Haydarego, lidera klasyfikacji strzelców Fortuna I ligi. Radomiak odpowiedział po przerwie dwiema bramkami i starcie zakończyło się remisem.

GKS Bełchatów to jedyny pierwszoligowiec bez zwycięstwa w roli gościa. Brunatni zdobyli dwa z możliwych 24 punktów poza własnym stadionem. W sobotę beniaminek stawił się w Niecieczy i nie minęło 60 sekund i już stracił gola. Ostatecznie przegrał 1:2 wskutek dwóch celnych strzałów Vladislavsa Gutkovskisa.