Serie A. Krzysztof Piątek wreszcie strzelił gola z akcji. Czekał na to 620 minut

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (w środku)
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (w środku)

Krzysztof Piątek zdobył dla AC Milan pierwszego w tym sezonie gola z akcji. Polak na przełamanie czekał ponad 10 godzin. Piątek mógł dać zwycięstwo, ale jego zespół stracił bramkę w doliczonym czasie i tylko zremisował z US Lecce 2:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Polski napastnik mecz z US Lecce rozpoczął na ławce rezerwowych. Szansę gry od pierwszej minuty dostał Rafael Leao, ale nie spełnił oczekiwań sztabu szkoleniowego. Stefano Pioli w 67. minucie zdecydował się na zmianę i na boisko wpuścił Krzysztofa Piątka, a 24-latek odwdzięczył się golem na 2:1 dla AC Milan.

Piątek w 81. minucie wykorzystał dogranie Hakana Calhanoglu i strzałem z prawej nogi pokonał bramkarza US Lecce. Było to jego trzecie trafienie w sezonie, ale pierwsze z akcji. Poprzednie dwa gole Piątek zdobył z rzutów karnych. Włoskie media oceniając mecz, pisały, że jedną z niewielu pozytywnych informacji jest odblokowanie "rewolwerowca".

Polak potrzebował aż 620 minut, by zdobyć gola z akcji. Poprzednio ta sztuka udała mu się 19 maja, gdy w 57. minucie meczu 37. kolejki poprzedniego sezonu strzelił bramkę w starciu z Frosinone Calcio (2:0). Od tego czasu rozegrał dziewięć spotkań, a siedem z nich rozpoczynał w podstawowym składzie.

Jeśli do tej serii dodać pięć sparingowych meczów w przerwie między sezonami, to Piątek na gola z akcji czekał aż 1004 minuty. W żadnym z pięciu towarzyskich spotkań Polak nie zdobył bramki.

Piątek zawodnikiem AC Milan jest od rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Dla tego klubu rozegrał 26 ligowych meczów, w których strzelił 12 goli. Z kolei w Serie A jego dorobek to 25 trafień w 45 spotkaniach.

Zobacz także: Serie A. Stefano Pioli szuka odpowiedniej taktyki. Nie wykluczył wspólnej gry Piątka i Leao Serie A: Milan - Lecce. Krzysztof Piątek strzelił gola. Remis w debiucie Stefano Piolego

Czy Krzysztof Piątek będzie najlepszym strzelcem AC Milan w tym sezonie?