Serie A. "Pio, Pio, Pio... Piątek!". Tiziano Crudeli znowu oszalał po golu Polaka

75-letni dziennikarz i kibic AC Milan, Tiziano Crudeli, tradycyjnie już "odleciał" po golu Krzysztofa Piątka w meczu z US Lecce (2:2). Polak po raz pierwszy w tym sezonie strzelił gola z gry.

Karol Wasiek
radość Tiziano Crudeliego YouTube / acmilan_com_pl / Na zdjęciu: radość Tiziano Crudeliego
Polski napastnik mecz z US Lecce rozpoczął na ławce rezerwowych. Szansę gry od pierwszej minuty dostał Rafael Leao, ale nie spełnił oczekiwań sztabu szkoleniowego.

Stefano Pioli w 67. minucie zdecydował się na zmianę i na boisko wpuścił Krzysztofa Piątka, a 24-latek odwdzięczył się golem na 2:1 dla AC Milan.

Polak potrzebował aż 620 minut, by zdobyć gola z akcji. Poprzednio ta sztuka udała mu się... 19 maja.

"Pio, Pio, Pio..." - krzyczał Tiziano Crudeli po bramce Piątka. Włoski komentator i sympatyk Rossonerich, jak zawsze, bardzo ekspresyjnie celebrował gola zdobytego przez reprezentanta Polski.

Zobacz reakcję Crudeliego:

- Ma pasję, kocha Milan, jest szowinistyczny. Ludzie czasem wolą bardziej oglądać jego niż sam mecz. To przecież wydaje się absurdalne. Wielu próbuje go naśladować, ale to jedynie kopie. On w grupie takich komentatorów jest najsłynniejszy, najbardziej wyrazisty i wyjątkowy - mówi o Crudelim komentator Eleven Sports i ekspert od włoskiego futbolu, Mateusz Święcicki.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek zdobędzie więcej niż 15 bramek w Serie A w sezonie 2019/2020?