Liga Mistrzów: cenne zwycięstwo RB Lipsk z Zenitem Sankt Petersburg

Drużyna RB Lipsk przegrywała po pierwszej połowie z Zenitem Sankt Petersburg, ale odwróciła losy tego meczu i odniosła cenne zwycięstwo 2:1 w 3. kolejce Ligi Mistrzów 2019/2020.

Tomasz Rosiński
Marcel Sabitzer (z lewej) i Sebastian Driussi (z prawej) PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Marcel Sabitzer (z lewej) i Sebastian Driussi (z prawej)
Zenit, po remisie z Olympique'm Lyon (1:1) oraz zwycięstwie z Benficą Lizbona (3:1), przystępował do środowej rywalizacji jako lider grupy, licząc na triumf na niemieckiej ziemi. Jednak zespół z Lipska zamierzał pokrzyżować plany rywalowi i odnieść cenną wygraną w kontekście walki o awans do 1/8 finału, co mu się udało zrealizować.

Konfrontacja mogła się rozpocząć znakomicie dla gospodarzy. Już w 1. minucie o krok od zdobycia bramki był Konrad Laimer. Jednak piłkę po jego uderzeniu na poprzeczkę zdołał sparować Michaił Kierżakow.

Na boisku przeważali podopieczni Juliana Nagelsmanna, ale to goście otworzyli wynik tego starcia. W 25. minucie świetnym uderzeniem z około 25 metrów popisał się obrońca Jarosław Rakickij. Ostatecznie wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony batalii RB Lipsk mocno ruszył do przodu i dość szybko za sprawą Austriaka Laimera doprowadził do remisu, któremu futbolówkę zagrał jego rodak - Marcel Sabitzer.

Po kilku minutach Sabitzer do asysty dorzucił bramkę. Austriacki piłkarz po podaniu od Lukasa Klostermanna przepięknie uderzył w "okienko" i wprowadził kibiców zgromadzonych na Red Bull Arenie w ekstazę.

Gospodarze po wyjściu na prowadzenie kontrolowali boiskowe wydarzenia, dowieźli wygraną do końca i zgarnęli niezwykle ważny komplet punktów.