Liga Mistrzów: Dinamo Zagrzeb punktuje, Kądzior na ławce

Krytykowany, a nawet i wyśmiewany w Polsce Nenad Bjelica wywalczył z Dinamem Zagrzeb kolejny punkt w Lidze Mistrzów - jego zespół zremisował z Szachtarem Donieck 2:2. Damian Kądzior nie zagrał.

Mateusz Skwierawski
piłkarze Dinamo Zagrzeb PAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO / Na zdjęciu: piłkarze Dinamo Zagrzeb
To był dobry żywy mecz w Charkowie, który piłkarze Nenada Bjelicy mogli wygrać. Dinamo Zagrzeb długo prowadziło na wyjeździe z Szachtarem Donieck, ale gospodarze wyrównali w końcówce. A zaczęło się od gola dla drużyny z Ukrainy. Jewhen Konoplanka po dynamicznej akcji i płaskim dośrodkowaniu Marcosa, przejął piłkę w polu karnym i błyskawicznym uderzeniem w długi róg otworzył wynik.

Dziesięć minut później drużyna Bjelicy wyrównała. Dani Olmo wykorzystał błąd Andrija Piatowa, który w ciemno rzucił się po piłkę, uprzedził bramkarza Szachtara i strzelił do pustej bramki.

Piatow miał fatalny dzień. W drugiej połowie w bezmyślny sposób sfaulował w polu karnym Mario Gavranovicia ciągnąc go za bark. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Mislav Orsić. Dinamo, tak jak zapowiadał przed meczem Bjelica, grało o pełną pulę, ale Szachtar wyrównał. Alan Patrick zagrał świetną prostopadłą piłkę do Dodo, ten minął bramkarza Dinama i strzelił na 2:2. Drużyna z Zagrzebia mogła to spotkanie wygrać, w ostatniej akcji meczu Olmo trafił jednak w słupek.

Polska szykuje się do Euro 2020. Oto możliwi sparingpartnerzy naszej reprezentacji

Damian Kądzior, polski pomocnik Dinama, jeszcze nie doczekał się debiutu w Lidze Mistrzów. Cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Drużyna Nenada Bjelicy, który półtora roku temu został zwolniony z Lecha Poznań i był krytykowany za swoją pracę, po trzech spotkaniach ma cztery punkty i zajmuje drugie miejsce w grupie LM za Manchesterem City.