Liga Mistrzów. Club Brugge - Paris Saint-Germain: Mbappe pobił rekord Messiego

Kylian Mbappe w meczu LM Club Brugge - Paris Saint-Germain (0:5) zanotował hat-tricka, przechodząc tym samym do historii futbolu. Piłkarz PSG pobił rekord Lionela Messiego.
Dawid Borek
Dawid Borek
Kylian Mbappe Lottin PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: Kylian Mbappe Lottin

20-letni gwiazdor Paris Saint-Germain mecz z Club Brugge rozpoczął w drugiej połowie. Ale choć wszedł na boisko dopiero w 52. minucie, nie przeszkodziło mu to w strzeleniu trzech bramek. Kylian Mbappe trafiał do siatki w 61., 79. i 83. minucie, zanotował też asystę przy golu Mauro Icardiego, odgrywając kluczową rolę w okazałej wygranej PSG.

Bramki przeciwko Club Brugge były trafieniami numer 13, 14, i 15 w historii występów Kyliana Mbappe w Lidze Mistrzów. Dzięki temu pobił imponujący rekord należący wówczas do Lionela Messiego.

Mbappe we wtorkowy wieczór został najmłodszym zawodnikiem w historii LM z 15 bramkami na koncie. Zgromadził taki dorobek w wieku 20 lat i 306 dni. Messi potrzebował z kolei na to 21 lat i 288 dni.

Dodajmy, że Mbappe osiągnął też rzadki wyczyn, strzelając hat-tricka w meczu Ligi Mistrzów, w którym wyszedł z ławki rezerwowych. Po raz ostatni dokonał tego Joseba Llorente w październiku 2008 roku.

Po zwycięstwie nad Club Brugge Paris Saint-Germain jest liderem grupy A LM. Paryżanie po trzech triumfach z rzędu mają na koncie dziewięć punktów, drugi w klasyfikacji Real Madryt zgromadził dotychczas cztery "oczka".