Liga Mistrzów: Club Brugge - PSG. Paryżanie rozbili rywali. Kosmiczna zmiana Mbappe

W meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów PSG pewnie pokonało Club Brugge 5:0. Gra Paryżan zaczęła jednak się "kleić" dopiero po wejściu na boisko Kyliana Mbappe. Francuz dał wręcz kosmiczną zmianę, zapisując na swoim koncie hattricka.

Bartłomiej Bukowski
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Trzeba uczciwie przyznać, pierwsza połowa starcia pomiędzy Club Brugge, a Paris Saint-Germain nie należała do najbardziej widowiskowych w historii futbolu. Na boisku oglądaliśmy przede wszystkim dużo walki w środkowej strefie boiska, a pojedyncze ataki obu drużyn, z reguły nie stwarzały większego zagrożenia pod bramką rywali.

W zasadzie niemal jedynym wyjątkiem była akcja bramkowa, kiedy mający mnóstwo przestrzeni na skrzydle Di Maria, otrzymał długie podanie od obrony, popędził w stronę bramki strzeżonej przez Mignoleta i zewnętrzną częścią stopy dograł w pole karne do wbiegającego Icardiego. Argentyńczyk natomiast pewnie pokonał belgijskiego bramkarza.

W pierwszej części spotkania wyróżnić można jeszcze drugą sytuację, gdy ponownie niepilnowany Di Maria urwał się na skrzydle, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka.

Na początku drugiej połowy oglądaliśmy podobny spektakl, jak w pierwszej części spotkania. Ożywienie w szeregach Francuzów wniosło dopiero pojawienie się na boisku Kyliana Mbappe. Francuz po niespełna 10 minutach od wejścia na murawę zdołał wpisać się na listę strzelców. Wrzutkę Di Marii przeciął Mignolet, jednak na tyle niefortunnie, że wypiąstkowana przez niego piłka trafiła wprost na głowę nadbiegającego Mbappe, a ten nie miał problemu aby umieścić ją w siatce.

Nie minęło 120 sekund, a Francuz miał już na koncie także asystę. Najpierw w narożniku boiska w bezsensowny sposób piłkę na rzecz Di Marii stracił Mata, Argentyńczyk zaś dograł do Mbappe, a ten dostrzegł nadbiegającego Icardiego, który pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę.

Jak pokazał czas, Mbappe dopiero się rozkręcał. Najpierw w 79. minucie otrzymał podanie sprzed pola karnego od Angela Di Marii, po czym wbiegł na pełnej prędkości pod bramkę Mignoleta, wyczekał aż ten się położy i pewnie umieścił piłkę w siatce. Zaledwie 4 minuty później ponownie Di Maria świetnie obsłużył snajpera, a ten skompletował hattricka.

Club Brugge - Paris Saint-Germain 0:5 (0:1)

0:1 - Mauro Icardi 15'
0:2 - Kylian Mbappe 61'
0:3 - Mauro Icardi 63'
0:4 - Kylian Mbappe 79'
0:5 - Kylian Mbappe 83'

Składy

Club Brugge: Simon Mignolet -  Clinton Mata, Brandon Mechele, Simon Deli - Charles de Ketalaere (David Okereke 57'), Mats Rits, Krepin Diatta, Hans Vanaken, Eduard Sobol (Eder Balanta 80') - Percy Tau, Dennis (Lois Openda 76')

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Thomas Meunier, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Ander Herrera (Abdou Diallo 72'), Marquinhos, Marco Verratti - Eric Choupo-Moting (Kylian Mbappe 52'), Mauro Icardi (Leandro Paredes 65'), Angel Di Maria

Żółte kartki: de Ketelaere, Rits (Club Brugge) Choupo-Moting, Verratti, Meunier (PSG)