CLJ: Lech - Legia. Remis w młodzieżowym klasyku

W PKO Ekstraklasie górą był zespół ze stolicy, w Centralnej Lidze Juniorów mamy podział punktów. Lech Poznań zremisował we Wronkach z Legią Warszawa 1:1.

Szymon Mierzyński
Lech Poznań juniorzy Newspix / Marcina Rajczak / Na zdjęciu: Lech Poznań juniorzy
W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy byli konkretniejsi w ofensywie. Najlepszą szansę już w 7. minucie zmarnował Filip Sobiecki, który w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Bąkowskim uderzył obok słupka.

Lech długo nie dochodził do klarownych okazji, ale gdy tuż przed przerwą mu się to udało, od razu zdobył gola. Kapitalnie na czystą pozycję podał Oliver Zaręba, a Damian Kołtański opanował piłkę i posłał ją do siatki obok Jakuba Kowyni.

Podrażnieni legioniści wyszli po przerwie z bardzo ofensywnym nastawieniem i szybko udało im się odrobić straty. Bardzo przytomnie z prawej strony dogrywał Jakub Kwiatkowski, bez zastanowienia strzał oddał Szymon Włodarczyk i Bąkowski skapitulował, choć piłka otarła się o jego ręce.

Wyrównanie i znów zmiana obrazu gry. Gdy "Kolejorz" stracił prowadzenie, podkręcił tempo i potem to on miał lepsze szanse, by ten mecz wygrać. W 58. minucie Zaręba do asysty mógł dołożyć bramkę, lecz z ostrego kąta trafił w słupek, zaś na kwadrans przed końcem Kowynia świetnie zatrzymał uderzenie Kołtańskiego z kilku metrów.

Poznaniacy swoje okazje zmarnowali, piłkę meczową zmarnowała też Legia! Włodarczyk idealnie obsłużył z lewego skrzydła Patryka Pierzaka, tyle że ten mając przed sobą tylko Bąkowskiego, koszmarnie przestrzelił.

Więcej bramek w młodzieżowym klasyku nie padło i Lech zremisował z Legią 1:1. Poznaniacy mają teraz 16 pkt. i zajmują 9. miejsce w tabeli, legioniści natomiast są na 4. pozycji z dorobkiem 21 "oczek".

->PKO Ekstraklasa: Lech - KGHM Zagłębie. Karlo Muhar poza składem poznaniaków

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 (1:0)
1:0 - Damian Kołtaski 40'
1:1 - Szymon Włodarczyk 51'

Lech Poznań: Krzysztof Bąkowski - Jerzy Tomal, Kacper Wachowiak, Damian Makuch, Krystian Palacz, Karol Fietz, Michał Marszałkiewicz (46' Adrian Ratajczyk), Filip Borowski (80' Wojciech Kryger), Patryk Gogół (83' Igor Ławrynowicz), Oliver Zaręba (69' Filip Wilak), Damian Kołtański.

Legia Warszawa: Jakub Kowynia - Jakub Kwiatkowski (83' Mikołaj Grzejda), Jehor Matsenko, Kamil Rokosz, Kacper Imiołek, Jerzy Munik, Łukasz Rytelewski, Patryk Pierzak (86' Dawid Grzelak), Kacper Gościniarek (72' Kajetan Staniszewski), Filip Sobiecki (61' Hubert Derlatka), Szymon Włodarczyk.

Żółte kartki: Kacper Wachowiak, Filip Wilak (Lech Poznań).

Czerwona kartka: Filip Wilak /90+1' za drugą żółtą/ (Lech Poznań).

Sędzia: Mateusz Bieszke.

->Olivier Giroud myśli o odejściu z Chelsea. Frank Lampard: W styczniu porozmawiamy, ale chcę, by został

Która drużyna zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli Centralnej Ligi Juniorów?