Liga Młodzieżowa UEFA. Piękne zachowanie Realu Saragossa. Hiszpanie utworzyli szpaler Koronie Kielce

Korona Kielce odpadła z Ligi Młodzieżowej UEFA, ale pokazała charakter. Docenili to rywale z Realu Saragossa, którzy po meczu utworzyli szpaler.

Robert Czykiel
szpaler Realu Saragossa dla Korony Kielce YouTube / Na zdjęciu: szpaler Realu Saragossa dla Korony Kielce
Korona Kielce w pierwszym meczu z Realem Saragossa przegrała na wyjeździe 0:1. W rewanżu wszystko zatem było możliwe. Do przerwy było nawet 1:1, choć "Scyzoryki" grały w dziesięciu już od piętnastej minuty po czerwonej kartce Oskara Sewerzyńskiego.

Eliminacje Euro 2020. Jest nowy ranking FIFA. Awans reprezentacji Polski! >>

Hiszpanie w drugiej połowie nie zostawili złudzeń, że są drużyną lepszą. Młodzieżowy mistrz Polski ostatecznie przegrał 1:4 i odpadł z Ligi Młodzieżowej UEFA. Rywale jednak docenili to, że kielczanie walczyli do samego końca.

Po meczu zobaczyliśmy piękną scenę. Zawodnicy Realu na boisku utworzyli szpaler, by podziękować Polakom za walkę.

FIFA zatwierdziła nowy format KMŚ. "Historyczna decyzja dla piłki nożnej" >>

- To bardzo miły gest. Na boisku jest rywalizacja, nie ma przyjaciół. Po spotkaniu chłopaki z Saragossy pokazali, że są dobrymi kolegami. Docenili naszą walkę - komentuje na stronie em.kielce.pl Bartosz Prętnik.