Premier League: Chelsea FC postrzelała do bramki Burnley FC. Christian Pulisić z hat-trickiem

Kolejna kanonada w Premier League. Chelsea FC wygrała 4:2 z Burnley FC. Miała cztery gole zaliczki po niespełna godzinie meczu.

Christian Pulisić Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Christian Pulisić
Machina Franka Lamparda jest rozpędzona. Siedem zwycięstw z rzędu na wszystkich frontach budzi respekt. Tym bardziej, że Chelsea FC przed wyprawą na Turf Moor podbiła Amsterdam. Nawet mając świadomość aktualnych niedostatków Ajaksu, wygranie na jego terenie 1:0 było wartościowym wynikiem.

W sobotę Chelsea z powodzeniem broniła miejsca premiowanego awansem do Ligi Mistrzów. Jej przeciwnik miał bardzo dobry bilans na własnym stadionie, gdzie do soboty odniósł trzy zwycięstwa i poniósł porażkę z dominatorem Liverpool FC. Nie zanosiło się na banalne spotkanie dla The Blues, a jednak poradzili sobie sprawnie.

Drużyna z Londynu wypracowała sobie przewagę dzięki agresywnym odbiorom na połowie przeciwnika. Nie byłoby przechwytów bez nieodpowiedzialnych zachowań gospodarzy, ale trzeba było je jeszcze wykorzystać. Zrobił to Christian Pulisić, który strzelił dwa gole w pierwszej połowie. Oba po solowych rajdach, płaskimi uderzeniami. W 56. minucie Amerykanin skompletował hat-tricka uderzeniem głową po dośrodkowaniu Masona Mounta. Wynik jednostronnego spotkania zmienił na 4:0 Willian.

Dopiero końcówka meczu należała do Burnley FC. Gospodarze poprawili wynik na 2:4, a po golu kompletnie zdekoncentrowanemu przeciwnikowi strzelili Jay Rodriguez oraz Dwight McNeil.

Chelsea pozostaje bez porażki w tym wieku na stadionie Burnley FC. Gościła w tym miejscu po raz szósty. Jej bilans to pięć zwycięstw oraz remis. Ekipa z Torf Moor podbiła Stamford Bridge w sierpnia 2017 roku i to pozostaje jej jedyny sukces w konfrontacjach z londyńskim zespołem.

Burnley FC - Chelsea FC 2:4 (0:2)
0:1 - Christian Pulisić 21'
0:2 - Christian Pulisić 45'
0:3 - Christian Pulisić 56'
0:4 - Willian 58'
1:4 - Jay Rodriguez 86'
2:4 - Dwight McNeil 89'

Burnley: Nick Pope - Matthew Lowton, James Tarkowski, Ben Mee, Erik Pieters - Dwight McNeil, Jack Cork, Ashley Westwood, Jay Rodriguez - Jeff Hendrick (84' Robbie Brady), Ashley Barnes (63' Matej Vydra)

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Fikayo Tomori, Marcos Alonso (63' Reece James) - Mateo Kovacić, Jorginho, Mason Mount - Willian (72' Callum Hudson-Odoi), Tammy Abraham (70' Oliver Giroud), Christian Pulisić

Żółte kartki: Hendrick, Pieters, Brady (Burnley) oraz Willian, Hudson-Odoi (Chelsea)