Premier League. Southampton - Leicester: demolka! Ryan Bertrand czerwony ze wstydu, hat-tricki Pereza i Vardy'ego

Demolka na St Mary's Stadium! Southampton z Janem Bednarkiem w składzie nie miało nic do powiedzenia i przegrało z Leicester 0:9! Pięć bramek padło już w pierwszej połowie. Trzy bramki na swoim koncie zapisali: Ayoze Perez i Jamie Vardy.

Sebastian Zwiewka
piłkarze Leicester City Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: piłkarze Leicester City
W Premier League nigdy nie można brać niczego za pewnik, ale to przyjezdni byli wyraźnym faworytem. Brendan Rodgers powoli przypomina "złote czasy" kibicom z King Power Stadium. Jego Leicester na rozpoczęcie 10. kolejki zajmowało trzecie miejsce w tabeli. "Lisy" w przypadku zwycięstwa na St Mary's Stadium mogły przynajmniej do soboty wyprzedzić wielki Manchester City.

Zdecydowanie słabiej wiedzie się piłkarzom Southampton FC. "Święci" Ralpha Hasenhuettla plasowali się natomiast na ostatniej bezpiecznej pozycji. To zwiastuje kolejny trudny sezon przed Janem Bednarkiem i jego kolegami. Polski obrońca oczywiście znalazł się w pierwszym składzie gospodarzy.

W grze miejscowych od samego początku meczu można było zauważyć bojaźn. Southampton fatalnie spisuje się na własnym podwórku. Leicester to wykorzystało i szybko przejęło inicjatywę - efekt bramkowy przyszedł błyskawicznie. Harvey Barnes w 10. minucie oddał strzał, który odbił Angus Gunn. Bramkarz "Świętych" zrobił to jednak bardzo niefortunnie, ponieważ piłka wpadła prosto pod nogi ofensywnie grającego Bena Chilwella i mieliśmy 1:0 dla gości. Trzy minuty później głupotą popisał się Ryan Bertrand, który ostro sfaulował Ayoze Pereza i w konsekwencji obejrzał zasłużenie czerwoną kartkę. W tym momencie stało się jasne, że przed gospodarzami bardzo ciężki wieczór.

Piłkarze Rodgersa nie zamierzali spuszczać z tonu. W 17. minucie Barnes ośmieszył Oriola Romeu i posłał futbolówkę w pole karne. Yan Valery nie zdołał jej wybić, a Youri Tielemans wykonał wyrok. Zawodnicy z Southampton nie mieli żadnego pomysłu na powstrzymanie ataków gości i w 19. minucie wynik podwyższył jeszcze Ayoze Perez. Dla Hiszpana było to premierowe trafienie w koszulce "Lisów". Leicester wciąż kontrolowało sytuację i jeszcze przed przerwą dołożyło dwa trafienia. Kolejny raz drogę do bramki znalazł Perez, a przed samym zejściem do szatni gospodarzy dobił Jamie Vardy. Miejscowi przegrywali 0:5 - dla ich kibiców był to prawdziwy koszmar. Część fanów opuściła trybuny jeszcze podczas pierwszej połowy.

Hasenhuettl w przerwie dokonał dwóch zmian. Austriak chciał oddalić grę od bramki swojego zespołu, ale ta sztuka mu się nie powiodła. Przyjezdni grali jak natchnieni i kolekcjonowali kolejne bramki. W 56. minucie Ayoze Perez skompletował hat-tricka i zdobył szóstego gola. Na tym jednak się nie skończyło. Zaledwie dwie minuty później piłkę do siatki wbił po raz drugi wbił Jamie Vardy, który zgłasza swoje aspiracje w walce o koronę króla strzelców. Wynik w 85. minucie bramkę zdobył James Maddison. Utalentowany pomocnik "Lisów" fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego i nie dał szans bezradnego Angusowi Gunnowi. W ostatniej chwili wynik ustalił Vardy. Anglik trafił do siatki po rzucie karnym. Wymierzył sprawiedliwość po faulu Jana Bednarka.

Ten mecz można podsumować jednym słowem - demolka! Święci wpadli do strefy spadkowej i w prasie pojawią się spekulacje, czy Ralph Hasenhuettl powinien zachować posadę. Leicester z kolei wykorzystało szansę i wskoczyło na pozycję wicelidera. Podopieczni Rodgersa oczarowali nie tylko swoich kibiców.

Southampton FC - Leicester City 0:9 (0:5)
0:1 - Ben Chilwell 10'
0:2 - Youri Tielemans 17'
0:3 - Ayoze Perez 19'
0:4 - Ayoze Perez 40'
0:5 - Jamie Vardy 45'
0:6 - Ayoze Perez 56'
0:7 - Jamie Vardy 58'