The Championship: Kamil Grosicki asystował przy dwóch golach. Bartosz Białkowski zachował wyczekiwane czyste konto

Hull City pokonało 2:0 Derby County, a przy obu golach asystował Kamil Grosicki. Zadowoleni z boiska schodzili też bramkarze Kamil Grabara oraz Bartosz Białkowski. Ten drugi zachował czyste konto.
Kamil Grosicki Getty Images / Leila Coker/ MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki i Krystian Bielik spotkali się na KCOM Stadium. Ich drużyny wygrały poprzednie spotkanie, ale to za mało, żeby przeskoczyć do górnej połowy tabeli The Championship. Taką szansę dawało zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku. Derby nie zostało pokonane od sześciu spotkań z Hull. Ta seria została przerwana w sobotę. Ekipa Grosickiego wygrała 2:0, a Polak asystował przy obu golach Jarroda Bowena. W pierwszym przypadku popisał się precyzją przy wrzutce, a w drugiej akcji finezją w dryblingu. Liczby wychowanka Pogoni Szczecin w tym sezonie to pięć bramek oraz dwa ostatnie podania. Zadowolony Grosicki zszedł z boiska w doliczonym czasie.

Po serii 10 meczów bez zwycięstwa na początek sezonu Huddersfield Town złapał wiatr w żagle. Nie poniósł porażki w sześciu spotkaniach, a Kamil Grabara zachował czyste konto w dwóch z nich. W sobotę Huddersfield Town podjął Barnsley FC, czyli towarzysza niedoli w strefie spadkowej. W pierwszej połowie objął prowadzenie, a po przerwie powiększył je na 2:0. Grabara skapitulował po uderzeniu Jacoba Browna na 1:2 w 79. minucie. Komplet punktów pozwolił ekipie Polaka opuścić lokatę zagrożoną spadkiem.

Millwall FC tracił minimum gola w każdym meczu od 17 sierpnia. Takich konfrontacji bez czystego konta Bartosza Białkowskiego zebrało się już 10. Tym razem drużyna Polaka mierzyła się ze Stoke City, z którym nie zwyciężyła od kwietnia 2003 roku. Przerwał ten impas Millwall i przełamał się jego bramkarz. Białkowski zagrał "na zero" w wygranym 2:0 pojedynku.

14. kolejka The Championship:

Hull City - Derby County 2:0 (0:0)
1:0 - Jarrod Bowen 74'
2:0 - Jarrod Bowen 80'

Huddersfield Town - Barnsley FC 2:1 (1:0)
1:0 - Christopher Schindler 30'
2:0 - Karlan Ahearne-Grant 53'
2:1 - Jacob Brown 79'

Millwall FC - Stoke City 2:0 (1:0)
1:0 - Ben Thompson 28'
2:0 - Jed Wallace (k.) 75'

Czy Kamil Grosicki zdobędzie ponad 15 punktów do klasyfikacji kanadyjskiej The Championship?